VIDEO: Takto vyzerá harmonogram sobotnej Mexiko City E-Prix

foto: © FIA Formula E

Sobota prinesie štvrté preteky aktuálnej sezóny, ktoré privíta Mexiko City. Vzhľadom na sedemhodinový časový posun sa preteky začínajú o 23:00. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o zajtrajšom podujatí.

Trať

Jazdci sa už štvrtýkrát predstavia na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez, konkrétne na jeho kratšej špecifikácii, ktorá zahŕňa slávnu poslednú zákrutu Peraltada a atraktívnu časť štadióna. Na pretekárov čaká okruh dlhý 2,093 km so sedemnástimi zákrutami. Jazdí sa v smere hodinových ručičiek. Veľké výzvy predstavujú vysoké teploty a vysoká nadmorská výška 2500 metrov nad morom, ktorá je najvyššia v kalendári.

foto: © FIA Formula E

Harmonogram Mexiko City E-Prix

čas

udalosť

14:00

otvorenie areálu Allianz E-Village

14:30 – 15:15

prvý meraný tréning

17:00 – 17:30

druhý meraný tréning

18:45 – 19:20

kvalifikácia

19:30 – 19:50

Super Pole

23:00

Mexiko City E-Prix (45 minút + 1 kolo)

História a súčasnosť

Vlani sa z víťazstva v Mexiku tešil Daniel Abt na Audi, pre ktorého to bolo premiérové víťazstvo vo Formule E. Nemec sa tešil pred Oliverom Turveym na NIO a tretím Sébastienom Buemim ešte vo farbách Renaultu. Práve Buemi je z hľadiska pódiových umiestnení najúspešnejším pilotom v Mexiku. Okrem spomínanej tretej pozície skončil hneď v premiérových pretekoch v roku 2016 druhý. V Mexiku sa z víťazstva tešil zakaždým iný pilot, boli to postupne Jerome d´Ambrosio, Lucas di Grassi a vlani jeho kolega Abt.

Aktuálnym lídrom šampionátu je Sam Bird na Virgine. Len o dva body menej má Jerome d´Ambrosio z tímu Mahindra. Tretí je António Félix da Costa na BMW s 28 bodmi. O vyrovnanosti poľa hovorí fakt, že rovnaký počet bodov majú aj štvrtý Robin Frijns na Virgine a piaty obhajca titulu Jean-Éric Vergne na DS TECHEETAH. Vlaňajší víťaz Daniel Abt na Audi je siedmy. Medzi tímami vedie Virgin pred Mahindrou a DS TECHEETAH. Pozrite si kompletné priebežné poradie pretekárov a stajní.

 

Útočný režim

Aktivačná zóna sa bude nachádzať práve v časti štadióna, kde majú fanúšikovia skvelý výhľad na dianie na trati. Prvýkrát od zavedenia tejto novinky bude zóna  na vnútornej strane trate. Toto umiestnenie je výsledkom zámeru vedenia šampionátu, ktoré chce, aby bol celý systém útočného módu ľahšie pochopiteľný. V akcii uvidíme prvýkrát aj nové lakovanie bezpečnostného vozidla, ktoré má vystihovať jeho vzťah k tímu BMW i Andretti Motorsport.

bezpečnostné vozidlo
foto: BMW Motorsport
Podpora žien

Už dnes sa začína dvojdňový vzdelávací program FIA Girls on Track – Dare to be Different, ktorý mladým dievčatám od ôsmich do osemnástich rokov priblíži zákulisie motoršportu.

Mexiko prinesie vzdelávací program pre mladé dievčatá a potenciálne pretekárky