VIDEO: Takto vyzerá harmonogram sobotnej Rím E-Prix

foto: © FIA Formula E

Už v sobotu budeme sledovať historicky druhú Rím E-Prix a v poradí siedme podujatie aktuálnej sezóny. Preteky v Taliansku preklopia aktuálny ročník do druhej polovice. Prinášame vám všetky dôležité informácie.

Okruh

Rímsky okruh Circuito Cittadino dell’EUR  je jedným z najdlhších v kalendári Formuly E. V dĺžke 2,84 km zahŕňa dovedna 21 zákrut. Prechádza sekciami Via Cristoforo Colombo, Obelisco di Marconi a k vrcholom bude bez pochýb patriť ikonické Koloseum. Podľa pilotov predstavuje jednu z najväčších výziev počas roka.

Sam Bird z Virginu pre e-racing365 prezradil: „Je tam množstvo nerovností, jedna veľká pri vjazde do deviatej zákruty, po ktorej sme sa s autami prvej generácie ocitli vo vzduchu. Ako sa tam bude správať auto Gen2, je zatiaľ neznáme. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa s tým monoposty vyrovnajú.

Rím - trať
foto: © FIA Formula E

 

Útočný režim

Aktivačná zóna útočného režimu sa bude nachádzať na vnútornej strane výjazdu šiestej zákruty, po ktorej nasleduje rovinka do kopca a následná ľavotočivá deviata zákruta. „Aktivácia bude znamenať, že všetci za vami na tom budú cestou na kopec lepšie. Bude záležať na tom, či ich dokážete udržať za sebou. V deviatej zákrute by to malo byť naozaj zábavné. Chápem, že sa rozhodli takto, pretože na rovinke by sme mali vidieť množstvo akcie,“ dodal Bird.

História

Rím hostil preteky elektrického kolotoča zatiaľ iba raz a to vlani. Z víťazstva sa radoval Sam Bird na Virgine pred Lucasom di Grassim na Audi a Andrém Lottererom na TECHEETAH. Víťazom kvalifikácie sa stal bývalý pilot Mahindry Felix Rosenqvist a bod za najrýchlejšie kolo pretekov si odniesol di Grassiho kolega Daniel Abt. Dôležitým momentom bolo vypadnutie víťaza kvalifikácie Rosenqvista, ktorý nezvládol jednu zo zákrut a po náraze sa na čelo dostal neskorší víťaz Bird.

foto: © FIA Formula E
Aktuálne poradie

Aktuálne poradie je nesmierne vyrovnané. Prvých šesť pretekárov od seba delí len desať bodov. Lídrom je António Félix da Costa na BMW (62 b). Hneď za ním nasleduje pilot Mahindry Jerome d´Ambrosio (61 b). Tretí Jean-Éric Vergne na DS TECHEETAH a štvrtý Sam Bird na Virgine (obaja po 54 b) majú pred piatym Lucasom di Grassim na Audi a Edoardom Mortarom z Venturi len dvojbodový náskok.

Medzi tímami je to ešte vyrovnanejšie. Na čele je síce Virgin, lenže druhá Mahindra má rovnaký počet 97 bodov. Tretie Audi stráca len jeden a štvrtý tím DS TECHEETAH len dva body. Ani straty ostatných tímov nie sú priepastné a najmä BMW by sa dobrým výsledkom dostalo späť do boja o titul.

Šesť pretekov, šesť víťazov

V krátkej histórii Formuly E sledujeme jednoznačne najvyrovnanejšiu sezónu. V prvých šiestich pretekoch vyhral zakaždým iný pilot: Rijád – da Costa (BMW), Marrákeš – d´Ambrosio (Mahindra), Santiago – Bird (Virgin), Mexiko City – di Grassi (Audi), Hongkong – Mortara (Venturi), San-ja – Vergne (DS TECHEETAH). Čoraz zaujímavejšie vyznieva otázka – kto bude ďalším víťazom? Prípadne, kto sa stane prvým pilotom, ktorý vyhrá v tejto sezóne dvakrát?

We are thrilled that GEOX will be the Title Sponsor of the Rome ePrix next Saturday, April 13. GEOX’s Rome stores will…

Uverejnil používateľ GEOX DRAGON Sobota 6. apríla 2019

Titulným sponzorom GEOX

Týždeň pre pretekmi v Ríme predstavitelia série oznámili, že titulným sponzorom pretekov bude talianska značka Geox, ktorá je rovnako titulným sponzorom stajne GEOX DRAGON. Počas víkendu v Taliansku budú obchody značky Geox promovať Formulu E prostredníctvom rôznych akcií. Pred predajňou v Porta di Roma bude od 12. do 14. apríla umiestnené vozidlo GEOX DRAGON druhej generácie. Nadšenci si budú môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v simulátore.

Charita

Formula E so sebou do Ríma prináša opäť aj ušľachtilejšie ciele. Vybraní piloti odohrali charitatívny priateľský futbalový zápas proti legendám AS Rím na čele s Francescom Tottim. Nešlo o žiadne ulievanie, na oba celky čakalo plných 90 minút. Výťažok zo stretnutia poputuje na podporu detí zo znevýhodnených podmienok. Pozrite si celý zápas. Výsledok neprezradíme 🙂

V predvádzacom vozidle sa počas víkendu ukáže šesťnásobný zlatý olympijský víťaz v cyklistike Sir Chris Hoy.

Harmonogram Rím E-Prix

čas

podujatie

piatok

15:30 – 16:00

shakedown

sobota

7:30 – 8:15

prvý meraný tréning

10:00 – 10:30

druhý meraný tréning

11:45 – 12:50

kvalifikácia

12:30 – 12:50

Super Pole

16:00

Rím E-Prix (45´+ 1 kolo)

Tagy:,