VIDEO: Takýto je António Félix da Costa na trati aj mimo nej

foto: © FIA Formula E

António Félix da Costa patrí k stabilným tváram Formuly E a v elektrickom šampionáte nebude chýbať ani v blížiacej sa sezóne. Uvidíme ho v tíme BMW i Andretti po boku Alexandra Simsa.

Portugalčan v najnovšom dokumente z dielne Formuly E približuje fanúšikom svoj súkromný i pretekársky život. Na začiatku sa ocitáme v Londýne, odkiaľ sa da Costa vydáva na okruh Silverstone, kde ho čakali šesťhodinové preteky WEC vo farbách BMW.

„Začal som ako sedemročný. Brat ma zobral na motokáry. Mal som strach. Motor bol hlučný, všetko to vibrovalo. Hovorili mi, že je to v poriadku a že môžem pokojne pokračovať. Keď mi na konci dňa povedali, že musím končiť, tak som takmer plakal. Nemohol som však prestať. Vložil som do toho celé moje úsilie. Považujem sa za nesmierne šťastného človeka,“ prezrádza da Costa.

„Keď pôsobíte vo viacerých sériách a riadite odlišné vozidlá, tak sa vaša myseľ otvára. Uvažujete dvojako – o normálnych pretekárskych okruhoch a o tratiach v uliciach miest. V súkromí sa bavím napríklad off-roadmi, kde sú len štyri kolesá a volant,“ pokračuje pilot BMW, ktorý trávi veľmi veľa času mimo domova.

„Vo svojej posteli netrávim veľa nocí. Počas posledných dvoch rokov som bol v hoteli asi stodvadsaťkrát. Keď idete domov, tak viete, že musíte na chvíľku prestať myslieť na motoršport. Sme predsa ľudia, máme pocity, dobré a zlé dni. V Toro Rosso som mal mentálneho kouča, ktorý mi to pomáhal zvládať,“ dodal da Costa.

Pozrite si celý dokument