VIDEO: Tokio zažilo predvádzaciu jazdu v podaní stajne ABT

Lucas di Grassi - ABT - Tokio

Ako sme nedávno avizovali, Tokio a niektoré ďalšie mestá sa snažia o organizovanie pretekov Formuly E. Veľký záujem o podujatie má aj šéf elektrickej série Alejandro Agag. V tejto súvislosti absolvoval tím ABT Schaeffler Audi Sport predvádzaciu jazdu v uliciach japonskej metropoly. Nešlo o prvú takúto akciu, keďže v roku 2015 navštívil Tokio japonský pilot Sakon Jamamoto s monopostom stajne Amlin Aguri.

Formula E je v Japonsku mimoriadne populárna a počas úvodných dvoch sezón ju divákom prinášala miestna TV Asahi. Predvádzacia jazda mala zaujať okrem divákov a fanúšikov aj japonských výrobcov, ktorých potenciálny príchod do série by bol veľkým plusom pre FE.

 

Japonsko je odvážnym inovátorom

Japonsko je prvou krajinou na svete, ktorá predstavila program elektrických vozidiel. Stalo sa tak ešte v roku 1996. Samotné elektromobily sa stali realitou v nasledujúcej dekáde a ich výskyt sa zvýšil najmä od roku 2008. Práve vtedy bola totiž vybudovaná veľká sieť nabíjacích staníc.

V oblasti elektrických vozidiel je Japonsko po Spojených štátoch amerických druhým najväčším trhom. Od roku 2009 do septembra 2014 ich tam bolo predaných viac ako 95-tisíc. Japonská vláda si stanovila cieľ, na základe ktorého má byť do roku 2020 v krajine viac ako dva milióny nabíjacích staníc. Aj preto by boli preteky FE logickým krokom.

[foogallery id=“9276″]

foto: FormulaEZone.com, foto: FIAFormulaE.com