VIDEO: Vozidlo Gen2 bolo v Marrákeši o takmer tri sekundy rýchlejšie ako Gen1

foto: © FIA Formula E

Aktuálna sezóna Formuly E je v mnohých aspektoch prelomová. Okrem nového formátu pretekov, či útočného režimu je tu vozidlo druhej generácie, ktorého predstavenie vyvolalo vlani množstvo reakcií.

Piloti, osobnosti či fanúšikovia hovoria predovšetkým o prevratnom dizajne, ktorým vozidlo druhej generácie disponuje. Nové auto sa vďaka tomu nepodobá na nič iné z oblasti motoršportu. Jazdci často hovoria aj o výkonnostnom progrese, ktorý je veľmi dôležitý, ak chce mať Formula E reálnu šancu na oslovenie potenciálnych fanúšikov. Dokazujú to časy. Až v Maroku sme mohli reálne porovnávať, pretože prvé preteky sezóny sa uskutočnili premiérovo v Rijáde.

Krátko po strhujúcom podujatí v Marrákeši, ktoré vyhral Jerome d´Ambrosio na Mahindre, sa na YouTube objavila video, v ktorom vidíme porovnanie Gen1 a Gen2 na marockej trati. Vo vozidle prvej generácie (vpravo) sa vlani predviedol Nelson Piquet ml. v aute Jaguar. Vľavo je víťaz pretekov v Rijáde António Félix da Costa na BMW. Nový monopost je rýchlejší o takmer tri sekundy.