VIDEO: Za nepríjemnou nehodou Vergna v Paríži sa skrýva porucha riadenia

Jean-Éric Vergne

Jean-Éric Vergne sa musel z Paríž ePrix porúčať po nepríjemnom náraze do bariér. Pilota stajne Techeetah mrzelo vypadnutie dvojnásobne, pretože v tej chvíli jazdil na druhom mieste za lídrom a neskorším víťazom Sébastienom Buemim. Ako informuje Autosport, za jeho nehodou sa skrýva porucha riadenia.

Vergne priznáva, že problém očakával už niekoľko sekúnd pred nehodou. „V polovici predchádzajúceho kola som mal podozrenie, že sa niečo zlomilo, pretože riadenie bolo veľmi voľné, auto príliš nezatáčalo. Počas druhého úseku som musel tvrdo pracovať, aby som ušetril dostatok energie. Mal som jej viac ako Séb. Nie je to síce fér, ale poviem, že som mohol vyhrať, čakal som na svoju neskoršiu šancu na útok. Druhé auto bolo oveľa lepšie. V druhom úseku som bol rýchlejší ako on, pritom som spotreboval málo energie. Žiaľ, porucha nám šancu vzala. Všetka tá tvrdá práca bola v okamihu preč.“

Tesne pred pretekmi v Paríži tím vymenil riadiaci panel po Vergnovej nehode v Monaku, kde kolidoval s Nelsonom Piquetom ml. a Francúz si myslí, že zodpovednosť za nehodu by mohol niesť jeho tím. Pilot stajne Techeetah neskrýval po tomto výsledku sklamanie, pretože najmä v druhom úseku pretekov sa na lídra doťahoval. „Jednoznačne som sa spamätával. Prvé auto bolo z nejakého dôvodu dlho pomalšie, ale v druhom to bolo omnoho lepšie. Doťahoval som sa na neho, sťahoval som náskok pri malej spotrebe energie. Vedel som, že som rýchlejší. Pripravoval som sa na útok,“ dodal Vergne.

Pozrite si spomínanú nehodu Vergna

Prečítajte si ohlasy pilotov po víkendovej Paríž ePrix.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)