VIDEO: Záver pretekov v Mexiku bol mega vzrušujúci, tvrdí šéf tímu Audi Allan McNish

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Záverečné momenty nedeľných pretekov v Mexiku boli podľa šéfa stajne Audi Allana McNisha „mega vzrušujúce“. A my musíme súhlasiť, pretože to, čo sa dialo v poslednom kole sme doposiaľ vo Formule E nevideli.

Diváci, členovia tímov a ďalší zainteresovaní sledovali v noci zo soboty na nedeľu frenetické vyvrcholenie štvrtých pretekov sezóny. Ešte v poslednom kole viedol nováčik Pascal Wehrlein na Mahindre, ktorý sa urputne bránil pred manévrami Lucasa di Grassiho na Audi. Wehrleinovi nezostalo v posledných metroch dostatok energie, spomalil a Brazílčan sa pred neho dostal až tesne pred cieľom.

McNish pre e-racing365 prezradil, že čosi takéto zatiaľ nezažil. „Nikdy predtým som nevidel takéto preteky. Naozaj nikdy. Bolo to mega vzrušujúce bez ohľadu na to, z ktorého ste tábora a ako sa na to pozeráte. Boli to skvelé preteky. V závere som sa už pozeral len na cieľovú čiaru a videl som, že sa to podarilo. Odleteli mi slúchadlá s mikrofónom, pretože každý skákal od radosti a boxy sme v podstate zničili. Bolo to, ako keď Manchester United vyhral v roku 1999 Ligu majstrov.“

Záver pretekov bol skutočne dramatický. Vychutnať si ho môžete ešte raz v nasledujúcom videu:

„Myslím si, že sme boli rýchli. Máme efektívnu pohonnú jednotku a na konci pretekov sme boli v dobrej pozícii, čo zohralo veľkú úlohu. Nissan sa pri počte kôl prepočítal, ale bolo nesmierne dôležité, že sme sa dostali pred oboch jeho jazdcov. Inak by sme nemali otvorenú cestu k víťazstvu,“ myslí si Škót.

Formula E sa pred aktuálnou sezónou rozhodla, že v televíznej grafike bude menej často zobrazovať stav energie jednotlivých monopostov. Práve táto grafika prináša jediné informácie o energetickom stave súperov. „Teraz nemáme k dispozícii veľa informácií. Nie je to ako predtým, keď sme na obrazovkách videli informácie každé tri kolá. Teraz sa zobrazujú iba v jednotlivých blokoch,“ dodal McNish.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Audi po infarktovom víťazstve di Grassiho s mexickým hetrikom