Villeneuve o svojom odchode: Nebudem sa brániť!

Jacques Villeneuve - Donington Park - testyBývalý majster sveta F1 Jacques Villeneuve tvrdí, že po skončení svojho pôsobenia vo Formule E nemá ďalšie konkrétne plány. Stajňa Venturi minulý týždeň oznámila, že sa Kanaďan nepredstaví v Buenos Aires a nahradí ho Brit Mike Conway. Villeneuve sa v monoposte monackej stajne predstavil v prvých troch ePrix, nedokázal však bodovať.

„Formulu E neopúšťam kvôli inej sérii,“ vysvetľuje Villeneuve: „V tejto chvíli nemám žiadne iné plány. Stalo sa to veľmi rýchlo. Nemám k tomu čo dodať. Nepadli žiadne obvinenia a ja sa nebudem brániť. Táto situácia mi umožňuje pracovať na ostatných projektoch. Som pretekár a mojím cieľom je pretekanie sa.“

Skúsený jazdec opúšťa tím po kratučkej anabáze, podľa vlastných slov bol však veľmi užitočný: „Do projektu som bol veľmi výrazne zapojený. Priniesol som viacero vecí, ktoré sú v tíme používané. Bol tom do toho vážne zapojený, ale, žiaľ, neboli sme jednej vlnovej dĺžke. Bodka. Myslím si, že veci sa skomplikovali počas vianočných prázdnin, niekedy okolo Nového roka. Bolo to vzájomné rozhodnutie. Vždy musíte veriť oficiálnej verzii príbehu. Navyše, každý má právo veriť vo svoju vlastnú pravdu,“ konštatuje Villeneuve.

Bývalý šampión F1 pripustil, že za jeho definitívnym odchodom z tímu môže byť jeho nehoda v Punta del Este, ktorá mu zabránila zúčastniť na sa samotných pretekoch: „Vždy je to sklamanie, keď nedokončíte projekt, najmä keď sa to skončí tak skoro, na začiatku sezóny, keď je pred nami ešte tak veľa práce. Ešte som nemal dosť času na to, aby som to vstrebal. Je to frustrujúce.“

„Počas prvých dvoch pretekov sme mali množstvo problémov a to limitovalo môj čas v kokpite. A potom som v tretích pretekoch poškodil svoje vozidlo, čo mi zabránilo nastúpiť do ePrix. Táto situácia každého znervóznila. Ak vzťah nie je dobrý, je lepšie, keď sa každý sústredí na svoj vlastný projekt. Takýmto spôsobom predídete konfrontáciám. To je všetko,“ dodal Villeneuve.

Zdroj: Motorsport.com, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *