Villeneuve opúšťa Formulu E, nahradí ho Mike Conway!

Mike ConwayStajňa Venturi oznámila, že v najbližších pretekoch v Buenos Aires, ktoré sú na programe 6. februára, sa v jej monoposte objaví Mike Conway. Angličan, ktorý predtým testoval pre Dragon Racing ešte pred štartom premiérovej sezóny, bude tímovým kolegom monackého jazdca Stéphana Sarrazina.

„Venturi je špičkovým tímom vo Formule E a je skvelé pripojiť sa k nemu,“ nechal sa počuť Conway: „Táto séria je inovatívna a skutočne jedinečná. Veľmi rýchlo naberá na raste a je lákavá pre mnohých výrobcov, ktorí chcú predviesť svoje technológie. Takže je vzrušujúce byť súčasťou tejto série.“

Conway má skúseností na rozdávanie

Conway má na konte niekoľko triumfov v mestských pretekoch, vrátane víťazstiev v Macau, Monaku a Long Beach: „Vždy som mal rád mestské trate. Obyčajne sú veľmi hrboľaté a počas kola sa stretávame s rozličnými úrovňami priľnavosti. Takže je to kopec zábavy,“ pokračuje nová tvár tímu Venturi.

K zmene sa vyjadril zakladateľ tímu Gildo Pastor: „Sme hrdí na to, že môžeme v našom tíme privítať Mika, ktorý je rodeným pretekárom. Má za sebou účasti vo viacerých medzinárodných šampionátoch, vrátane WEC a IndyCar. Pričom má na konte viacero triumfov.“

Conway v tíme nahradí už bývalého jazdca Jacquesa Villeneuva, ktorý sa so stajňou dohodol na okamžitom ukončení spolupráce.

Zdroj: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *