Virgin: Bird prehral boj o titul a musí sa brániť pred dobiedzajúcim di Grassim

foto: © FIA Formula E

Sam Bird z tímu Virgin po včerajších pretekoch už titul nezíska. Novým šampiónom sa totiž stal Jean-Éric Vergne na monoposte TECHEETAH. Bird sa však musí obzerať dozadu, pretože tretí Lucas di Grassi na Audi naňho stráca už iba šestnásť bodov. O všetkom sa tak rozhodne dnes.

Brit obsadil vo včerajších pretekoch v New Yorku deviate miesto, čo nestačilo na udržanie si šance na zisk titulu. Pre 31-ročného pretekára sa včerajší deň nezačal dobre a po katastrofe v kvalifikácii štartoval až zo štrnásteho okna. Po niekoľkých súbojoch sa dokázal dostať na deviate miesto, ktoré si udržal až do konca.

„Dnes sme do toho dali všetko, ale, žiaľ, nestačilo to. Vedeli sme, že to bude náročný víkend kvôli predĺženej trati a dlhším pretekom v porovnaní s vlaňajškom. Som však veľmi hrdý na to, čo sme ako tím dosiahli. Odviedli sme úžasnú prácu. Gratulujem Jeanovi-Éricovi Vergnovi, ktorý odvádzal počas celej sezóny brilantné výkony,“ povedal športovo Bird.

Alex Lynn sa na newyorskej trati trápil a po štarte z trinásteho miesta bojoval o bodované priečky. Po nepríjemne vyzerajúcej nehode sa však z pretekov porúčal a na trať zavítalo bezpečnostné vozidlo. „Boli to ťažké preteky, ale sú za nami a sústreďujeme sa na nedeľu. Snáď dokážeme ukončiť sezónu vysoko a zaistíme si tretie miesto medzi tímami.“

Sklamaný bol po nevydarenom včerajšku aj šéf stajne Sylvain Filippi. „Celý tím dnes pracoval veľmi tvrdo. Vedeli sme, že to budú z hľadiska energetického manažmentu náročné preteky a že tento faktor by mohol byť kľúčový. Do konca zostávajú jediné preteky. Viem, že zajtra dá do toho každý všetko a že zavŕšime našu najlepšiu sezónu vo Formule E.“

„Gratulujem Jeanovi-Éricovi Vergnovi, ktorý získal titul po hektických pretekoch plných zákrut. Teraz sa musíme sústrediť na udržanie druhého miesta pre Sama a tretej pozície pre tím v celkovom hodnotení. Boli by sme veľmi spokojní,“ prezradil na záver šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.