Virgin bodoval v Santiagu vďaka piatemu Samovi Birdovi

foto: © FIA Formula E

Tím DS Virgin Racing získal v Santiagu ďalšie dôležité body zásluhou Sama Birda, ktorý skončil piaty. Menej sa darilo Alexovi Lynnovi, ktorý preteky nedokončil.

Bird začal v sobotu víťazstvom v prvom meranom tréningu a vďaka dobrému výkonu sa prebojoval do Super Pole. Tam mal namierené k dobrému času, avšak po hodinách stratil šancu na prvý rad. Po treste pre Lucasa di Grassiho vyštartoval zo štvrtého miesta a preteky dokončil na piatej pozícii.

„Boli to frustrujúce preteky, ale aj napriek tomu odchádzame s dobrými bodmi. Snažili sme sa o inú stratégiu pri zastávke v boxoch, čo nám, žiaľ, nevyšlo. Je smutné, čo sa stalo Alexovi, ale poznám ho a poznám aj tím. V ďalších pretekoch v Mexiku bude ešte silnejší,“ dodal Bird, ktorý je v priebežnom hodnotení na treťom mieste.

foto: © FIA Formula E

Lynn štartoval zo šiesteho miesta a jeho preteky sa vyvíjali sľubne až do zastávok v boxoch. Po mechanickej poruche v druhom aute musel z pretekov odstúpiť. Medzi pilotmi je celkovo štrnásty. „Zdalo sa mi, že som nemal najlepšiu kvalifikáciu, aj keď som skončil šiesty. Mali sme problém s prevodovkou, zastal som na trati, čo je naozaj škoda. Podujatie bolo úžasné. Trať je skvelá, má svojský charakter, naozaj vzrušujúca a plná výziev. Bolo tu všetko, na čo som pri svojom vstupe do Formuly E myslel.“

Stajni Virgin patrí po štyroch pretekoch sezóny tretie miesto. „Ukázali sme, že máme dostatočné tempo na boj o čelo. Žiaľ, výsledok pretekov o tom nesvedčí. Celý deň sme boli silní. Sam sa opäť dostal do Super Pole a Alex zaostal len veľmi tesne. Obaja odjazdili skvelé preteky na veľmi náročnej trati. Samozrejme, cestujeme domov s dobrými bodmi a zostávame v hre o oba tituly,“ dodal šéf tímu Alex Tai.

K čilským pretekom sa vyjadril aj riaditeľ DS Performance Xavier Mestelan Pinon. „Tento víkend nenaplnil naše očakávania, ale bez ohľadu na to, sme od začiatku ukázali našu rýchlosť. Momentálne sme v oboch šampionátoch tretí a ženieme sa za oboma titulmi. Je to veľmi vyrovnaný šampionát, kde sú trestané aj tie najmenšie chyby. V Mexiku budeme bojovať zo všetkých síl.“