Virgin chce bojovať o víťazstvá, musí sa však zlepšiť

Sylvain Filippi
foto: © FIA Formula E

Šéf stajne Virgin Sylvain Filippi si myslí, že jeho tím potrebuje iba o čosi lepšie výkony na to, aby pravidelne bojoval o víťazstvá vo Formule E. Informuje o tom Autosport.

Britský celok obsadil v predošlej edícii konečné tretie miesto, čo je vyrovnanie najlepšieho umiestnenia z druhej a štvrtej sezóny. „Pokúsim sa byť objektívny. Z môjho pohľadu to vyzerá tak, že Audi a Techeetah nie sú rýchlejší ako my, majú len vyrovnanejšie výkony. Ak sa pozriete na dáta, tak zistíte, že naša mierna bodová strata bola zapríčinená vypadnutiami našich jazdcov po súbojoch s inými pilotmi,“ povedal Filippi.

„Istú zodpovednosť si nesieme so sebou, ale istotne nejde o neporozumenie auta, o nedostatočnú rýchlosť pretekárov alebo auta. S tímom, inžiniermi a jazdcami som veľmi spokojný. Odviedli excelentnú prácu. V ďalšej sezóne potrebujeme byť len o trochu lepší a ak sa nám to podarí, tak pôjdeme nahor,“ myslí si Francúz.

Sylvain Filippi
foto: © FIA Formula E

Virgin bol v uplynulej sezóne zákazníckym tímom Audi a Filippi túto spoluprácu chváli. „Ako tím sme odviedli skvelú prácu, pretože nám dodali dobré auto. Našou prácou je dostať z neho maximum a zaistiť, aby správne fungovalo. Dôležité je dostať z balíka výkon. Verím, že máme totožný balík s továrenským tímom Audi. Naše pôsobenie je vzhľadom na veľkosť nášho tímu skutočne pôsobivé.“

„S Audi je to naozaj skvelé. S Dieterom Gassom a Allanom McNishom pravidelne komunikujeme. Máme spoločný cieľ, chceme vyhrať. Páči sa mi naše veľmi priame partnerstvo. Sme konkurencieschopní, bojujeme o body. Nenecháme ich len tak, aby nás predbehli, to by nás stálo body. Ja potrebujem body pre náš tím,“ dodal Filippi.