Virgin chce v domácej San-ja E-Prix nadviazať na doterajšie výkony

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Stajňa Envision Virgin Racing zažije v premiérovej San-ja E-Prix domáce podujatie vďaka titulnému sponzorovi, spoločnosti Envision. Ambície tímu sa nemenia a zostávajú najvyššie.

Sam Bird, ktorý prišiel po treste o víťazstvo v Hongkongu, vedie priebežné poradie. „Po dráme v posledných pretekoch sme mali čas na zhodnotenie udalostí a preskupili sme sily. Teraz sa sústredíme na blížiace sa podujatie. Trať vyzerá dobre a trochu mi vďaka pláži pripomína Punta del Este. Bude zaujímavé sledovať, koľko prachu bude na trati. Vždy je skvelé jazdiť na nových miestach a opäť to bude vzrušujúce.“

Virgin v Hongkongu aj napriek trestu s pódiom:

Nový líder Bird prijal trest za kolíziu s Lottererom, Virgin vedie medzi tímami

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Paradoxom pretekov v Hongkongu bol fakt, že trest pre Birda znamenal posun jeho kolegu Robina Frijnsa na tretí pódiový stupienok. Holanďan je aktuálne šiesty. „Na toto podujatie sme sa pripravovali v simulátore a tešíme sa naň. Vždy je náročné odhadovať, čo nás tam naozaj čaká. Vietor a piesok budú z pohľadu podmienok na trati veľmi zaujímavé, ale tešíme sa na túto výzvu a pokúsime sa bodovať.“

To, čo platí o Birdovi, môžeme povedať o stajni v tímovom hodnotení. Je zatiaľ prvá. „Do konca sezóny nás čaká ešte veľmi dlhá cesta a mnoho bodov. Ako nezávislý tím sme toho dosiahli už teraz veľmi veľa a stále sa môžeme zlepšovať. Titul nezískate za víkend, takže kľúčová bude konzistentnosť a pravidelný zisk bodov. Pred týmito pretekmi si veríme a dúfame, že dosiahneme ďalší slušný bodový zisk,“ dodal šéf tímu Sylvain Filippi.

Sylvain Filippi
foto: © FIA Formula E
Virgin v Číne bez svojho šéfa

Už dlhšie je známe, že Filippi vynechá šieste preteky piatej sezóny, pretože zostane doma pri manželke, ktorá má na svet priniesť ich druhú dcérku. Jeho miesto by mali zaujať hlavný inžinier Chris Gorne a tímový manažér Leon Price.

Podľa ďalších zákulisných informácií spoločnosť Envision zvažuje, či v budúcnosti nezačne s výrobou vlastných pohonných jednotiek. Zatiaľ táto možnosť nie je vylúčená a v rámci jej štruktúr sa o tom bude zrejme horlivo diskutovať.