Virgin chce v Monaku využiť eufóriu po parížskom triumfe

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Stajňa Virgin sa svedomito pripravuje na najbližšie preteky v Monaku, ktoré budú dalším z vrcholov piatej sezóny.

Predošlé podujatie v Paríži dopadlo pre farby tohto tímu na jednotku. Zo svojho premiérového víťazstva vo Formule E sa tešil Robin Frijns, ktorý sa vďaka slušnej bodovej porcii dostal na priebežné prvé miesto celkovej klasifikácie. V posledných monackých pretekoch pred dvomi rokmi skončil Holanďan na dvanástom mieste.

„Posledné preteky Formuly E boli najťažším podujatím v mojej doterajšej kariére, takže po víťazstve som mal úžasné pocity. Teraz sa Sam, ja a celý tím pripravujeme na najbližšie preteky v Monaku, kde budeme chcieť pokračovať v nastolenom trende. Pomôcť by nám mali vylepšenia, ktoré sme dosiahli v kvalifikácii, keďže Monako ponúkne opäť veľmi úzku trať. Aj keď vedieme v šampionáte, nič sa nemení na našom prístupe. Do konca sezóny sa hrá ešte o veľa bodov. Boj o titul je stále veľmi otvorený a bojuje oň desať pretekárov,“ povedal Frijns.

Návrat k pretekom v Paríži:

Virgin v Paríži oslávil premiérové víťazstvo Robina Frijnsa vo Formule E

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Samovi Birdovi sa darilo najmä v premiérových monackých pretekoch. V roku 2015 skončil tesne za pódiovými priečkami a o dva roky neskôr cieľ po poškodení zavesenia kolies nevidel. Priebežne je deviaty. „Monako je úžasné a ikonické miesto, kam sa každý teší. V porovnaní s ostatnými okruhmi je tento omnoho hladší, ale je veľmi ľahké zničiť si na ňom auto, pretože je veľmi úzky. Kvalifikácia bude o to dôležitejšia. Žiaľ, naposledy v Paríži sa mi nedarilo, ale hádžem to za hlavu a plne sa sústredím na dobrý monacký výsledok.“

Virginu sa darí aj v tímovom hodnotení, na prvý DS TECHEETAH stráca len sedem bodov. „Paríž priniesol skvelý tímový úspech a dokázal, že enormná snaha, tvrdá práca a prípravy na každý jeden víkend Formuly E stoja za to. Samozrejme, s rovnakým prístupom ideme aj do Monaka a vieme, že máme auto, pretekárov a tím na to, aby sme dosiahli dobrý výsledok,“ dodal šéf stajne Sylvain Filippi.