Virgin chce v Santiagu nadviazať na svoj najlepší štart do sezóny

foto: © FIA Formula E

Už v sobotu je na programe Santiago E-Prix v Čile. Stajňa DS Virgin Racing by rada nadviazala na víťazstvo Sama Birda v prvých hongkonských pretekoch a siahala na najvyššie méty. Novinkou v Čile bude už vopred oznámené zrušenie minimálneho časového limitu na výmenu vozidiel v boxoch.

hodnotení jazdcov patrí Samovi Birdovi druhé miesto so štvorbodovou stratou na lídra Felixa Rosenqvista z Mahindry. „Vždy je vzrušujúce navštíviť nové mesto a pretekať na novej trati. Vykonalo sa množstvo príprav, najmä kvôli zmenám pri výmene áut v boxoch. V minulých pretekoch nešlo všetko tak, ako sme chceli, ale so ziskom tretieho miesta sa tešíme na ďalší silný výsledok v Santiagu.“

Alex Lynn absolvuje svoju prvú kompletnú sezónu vo Formule E. Mladý Brit zatiaľ bodoval v každých doterajších pretekoch. Aj preto mu patrí priebežné trináste miesto. „V Marakéši sme mali frustrujúce preteky, takže to potrebujeme hodiť za hlavu a zabojovať v Čile. Dúfam, že na novej trati budeme veľmi skoro rýchli a že budeme v hre.“

foto: © FIA Formula E

Stajni DS Virgin patrí v hodnotení tímov priebežné druhé miesto so sedemnásťbodovou stratou na prvú Mahindru. „Tešíme sa, že budeme pretekať v ďalšej novej lokalite, ktorou je oku lahodiace Santiago. Náš tím mal fantastický štart do sezóny, zatiaľ najlepší, a máme auto, tím a jazdcov, ktorí chcú v Čile pokračovať v nastolenom trende. Samozrejme, že zmena týkajúca sa boxovej zastávky bude výzvou, takže tím využíva každú chvíľu na tvrdý tréning. Všetci budú mať oblečený bezpečnostný výstroj,“ dodáva šéf tímu Alex Tai.

„Je naozaj pozitívne prísť do Santiaga po našom najsilnejšom štarte vo Formule E, aký som dosiaľ videl. Ako pri každej novej pretekárskej sérii, práca na simulátore bude ešte rozhodujúcejšia než inokedy. Piloti sa učia zvládať trať a inžinieri musia nájsť spôsob, ako použiť energiu z nášho auta čo najefektívnejšie,“ dodal riaditeľ DS Performance Xavier Mestelan Pinon.