Virgin chce v Uruguaji napraviť zlý dojem z Mexika

foto: © FIA Formula E

Stajňa Virgin zažila v Mexiku aj napriek dobrej rýchlosti nevydarené preteky. Alex Lynn odišiel domov s bodovým ziskom, vďaka čomu je priebežne trinásty. Sam Bird je aj po bezbodovom Mexiku tretí. Virgin klesol na štvrté miesto.

„Je skvelé vrátiť sa do Punta del Este. Rýchly charakter okruhu znamená, že si to všetci užijeme. Posledné preteky nešli podľa našich plánov, takže dúfame, že tento víkend ukážeme, akí sme konkurencieschopní,“ myslí si Bird pred pretekmi.

Lynn sa v Uruguaji predstaví premiérovo. „Bude to pre mňa ďalšia nová trať, takže od Mexika tvrdo pracujem v simulátore, aby som sa pripravil na preteky. Do Punta del Este sa veľmi teším. Ako tím sme ukázali tempo, s ktorým dokážeme súťažiť o špicu. Dúfam, že v Uruguaji to zopakujeme.“

V dobrý výsledok dúfa šéf stajne Alex Tai. „Idylická scenéria okruhu v Punta del Este robí tieto preteky ďalším ikonickým dielom kalendára Formuly E. Som veľmi rád, že sa tam vo štvrtej sezóne vraciame. Na Uruguaj sme dobre pripravení aj napriek nedávnym pretekom v Mexiku City. Budeme dúfať, že dokážeme bodovať aj v posledných latinskoamerických pretekoch v kalendári.“

„Je skvelé byť späť v Punta del Este. Naším cieľom je boj o miesto na pódiu a chceme opäť bodovať v snahe o oba tituly,“ dodal šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.