Virgin má za sebou srdcervúce preteky, Bird a Frijns siahali na pódium (Video)

Sam Bird
foto: Formula E

Veľmi kruté preteky v Mexiku má za sebou Virgin, ktorý bol ešte niekoľko minút pred koncom na pódiovom mieste. Napokon však Sam Bird ani Robin Frijns nebodovali.

Včerajšok sa pre spomínanú dvojicu nezačal zle, Bird vyhral druhý tréning a v dobrom svetle sa ukazoval aj Frijns. Do Super Pole sa napokon prebojoval iba 33-ročný Brit, ktorý obsadil šieste miesto, na štarte sa po treste pre Pascala Wehrleina z Mahindry posunul o miesto vyššie. Hneď za ním bol jeho kolega Frijns. Spočiatku to pre pilotov Virginu vyzeralo dobre a obaja bojovali o popredné priečky.

Prvý úder dostal Frijns po tom, ako ho na konci cieľovej rovinky zostrelil nováčik Nyck de Vries z Mercedesu.

 

Holanďan prišiel do cieľa na dvanástom mieste, ale za prekročenie výkonnostného limitu bol dodatočne diskvalifikovaný. V priebežnom poradí mu patrí pätnásty post. „Ani v Mexiku nebolo šťastie na našej strane. Počas pretekov som zaznamenal skvelý progres a verím, že som mohol skončiť na pódiu. Bol som však v nesprávnej chvíli na nesprávnom mieste a incident s Nyckom ukončil moju šancu bodovať. Je to náročný deň pre tím, ale Marrákeš je už za rohom, musíme sa spamätať a pripraviť sa na najbližšie preteky.“

Ešte krutejšie vyznel Birdov osud, ktorý necelé štyri minúty pred koncom jazdil na druhom mieste. Lenže v tretej zákrute vyšiel na nečistoty a skončil v bariérach. Klesol na deviate miesto, pokúsil sa pokračovať, ale jeho preteky sa skončili v trinástej zákrute.

 

Birdovi patrí priebežne šieste miesto. O to viac ho mrzí, že aj keď mal pódium na dosah, nebodoval. „Som veľmi sklamaný. Ráno sme ukázali, aké máme rýchle auto a počas pretekov som sa posúval vpred. Mali sme v rukách pódium. Prísť oň tak tesne pred koncom je srdcervúce, ale opäť to dokazuje, aký náročný je tento šampionát. Nie je tu priestor na chyby. Tím pracoval počas víkendu veľmi tvrdo, takže je zlé, že sme bez bodov. Budeme v tom ale pokračovať a pripravíme sa na Marrákeš.“

Virgin mal na dosah dobrý výsledok a veľkú bodovú porciu. Je z toho však nula a priebežné siedme miesto. „Tieto preteky boli veľmi trpké. Hlavne, keď vieme, že sme mohli mať minimálne jedno pódiové umiestnenie, možno dve. Je to skutočne nepríjemné. Počas víkendu sme ukázali dobré tempo a obaja naši jazdci dosahovali slušný progres. Vieme, že vo Formule E sa môže udiať čokoľvek, teraz sa už sústredíme na ďalšie preteky,“ skonštatoval šéf tímu Sylvain Filippi.

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *