Virgin nebude spomínať v dobrom na premiérové preteky v San-ja

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Virgin odišiel z Číny sklamaný, pretože v premiérovej San-ja E-Prix totálne pohorel. Aj napriek tomu si ale udržal vedenie v poradí tímov.

Sam Bird sa trápil už v tréningoch a v kvalifikácii sa to potvrdilo. Po štarte doňho narazil Stoffel Vandoorne, čím sa pre dovtedajšieho lídra šampionátu preteky skončili. Bird po 25 úspešných finišoch nedokončil prvé preteky. Naposledy sa mu to stalo ešte v tretej sezóne v Monaku. „Nebol to výsledok, v aký sme dúfali, ale ideme ďalej. Zrážka so Stoffelom nebola v žiadnom prípade úmyselná. To sa občas stáva. Hodili sme to za hlavu a zameriavame sa na preteky v Ríme, ktoré sme si vlani užili a kde sa nám darilo,“ dodal aktuálne štvrtý muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Robinom Frijnsom to vyzeralo omnoho lepšie. Po štarte z dvanástej pozície sa prebojoval na bodovanú siedmu pozíciu, lenže po náraze od Sébastiena Buemiho vrazil do Lucasa di Grassiho a nádej na dobrý výsledok bola preč. Napokon ho klasifikovali na štrnástom mieste so stratou jedného kola. Celkovo je ôsmy. „Boli to skutočne frustrujúce preteky. Štartoval som z dvanástej priečky, tvrdo sme pracovali, aby sme bodovali. Pomohli nám aj červené vlajky. Potom som musel odstúpiť, čo je veľké sklamanie. Z týchto pretekov si ale môžeme vziať aj pozitíva. Vieme, že ak popracujeme na kvalifikácii, tak máme tempo na to, aby sme bojovali o čelo.“

Virgin, ktorý sa v Číne musel prvýkrát zaobísť bez svojho šéfa Sylvaina Filippiho, si udržal prvé miesto. Druhá Mahindra má však rovnaký počet bodov. Veľmi blízko sú aj Audi a DS TECHEETAH, tieto tímy strácajú bod, respektíve dva body.