Virgin po piatkovom víťazstve vyšiel v druhých pretekoch naprázdno

Sam Bird
foto: Formula E

Virgin sa v piatok radoval z víťazstva Sama Birda v otváracích pretekoch sezóny, sobota však priniesla veľké sklamanie. Do cieľa nedorazil ani jeden z jazdcov britskej stajne.

Bird sa zo siedmeho miesta na štarte prebojoval na štvrté a vyzeralo to preňho nádejne. Lenže krátko nato sa ocitol v súboji s Mitchom Evansom z Jaguaru. Došlo ku kontaktu, potom do Birda narazil ešte aj Pascal Wehrlein z Mahindry a pilot Virginu narazil do múra. Preteky sa preňho predčasne skončili.

„Po perfektnom piatku to bola veľká rana. Bol to príbeh dvoch odlišných polovíc. Mitch bol za incident potrestaný, ale aj napriek tomu som veľmi sklamaný. Naozaj si myslím, že sme dnes prišli o ďalšie pódium. Napriek tomu to bol pre tím skvelý víkend a chcem sa každému poďakovať za tvrdú prácu počas leta. Vďaka tomu sme na začiatku šiestej sezóny v takejto silnej pozícii,“ povedal druhý pretekár priebežného poradia.

Bird nezopakoval piatkový triumf, jeho nádeje ukončil náraz do múra (Video)

 

Robin Frijns sa po štarte posunul o päť miest a zdalo sa, že by mohol ešte niekoľko pozícií získať. V jednej zo zákrut však stratil priľnavosť a rovnako ako v prípade Birda, aj jeho preteky ukončil náraz do steny. „Som nesmierne sklamaný. V pretekoch som sa posúval dopredu a smeroval som za bodmi. Vyšiel som však na špinavú stopu a neudržal som zadok auta. Počas víkendu sme ukázali našu rýchlosť a teraz sa už pozeráme na ďalšie podujatie.“

Virginu patrí po dvoch pretekoch priebežné druhé miesto. Šéf tímu Sylvain Filippi bol po sobote sklamaný. „Po skvelom piatku neprišiel do cieľa ani jeden z našich jazdcov, čo sa ťažko prehĺta. Sam ukázal počas víkendu neuveriteľnú rýchlosť a je veľká škoda, že vypadol, pretože si šiel za pódiom. Robin predviedol svoje schopnosti pri predbiehaní. Na notoricky známej špinavej trati mu ušiel zadok. Tím odchádza po tomto víkende s pekným počtom bodov a už teraz sa tešíme na tretie preteky.“

BMW po treste prišlo o double, Mercedes opäť na pódiu! (Video)