Virgin predstavil upravené lakovanie pre sezónu 2019/2020 (Foto+Video)

foto: Envision Virgin Racing

Stajňa Envision Virgin Racing dnes predstavila upravené lakovanie pre sezónu 2019/2020, ktorá odštartuje novembrovými pretekmi v Rijáde.

Anglicko-čínsky tím zostáva zákazníckou stajňou Audi, takže na okruhoch budeme mať v novej sezóne štyri vozidlá Audi e-tron FE06. Virgin si ponechal vlaňajšiu dvojicu Sam Bird a Robin Frijns, čo sa aj očakávalo. V minulej sezóne skončil tento celok na konečnom treťom mieste, čím vyrovnal svoje maximá z predošlých edícií.

„Formula E sa stala najnáročnejším šampionátom na svete a s príchodom nových konštruktérov bude kľúčovým faktorom konzistentnosť výkonov. Fakt, že sme si ponechali predošlú jazdeckú dvojicu, nám umožnil sústrediť naše úsilie smerom k nadchádzajúcej sezóne a vyťažiť z našich vedomostí maximum. Máme za sebou veľmi úspešnú prvú sezónu pod patronátom skupiny Envision,“ povedal šéf tímu Sylvain Filippi.

Sam Bird, ktorý skončil vlani deviaty, by chcel v novej sezóne viac. „Teším sa na nový ročník. Ako tím sme dokázali, že máme cenné skúsenosti a to bola vlani naša silná stránka. Aj vďaka tomu sme skončili tretí. Myslím si, že môžeme v tomto úsilí pokračovať. Je skvelé, že s nami Robin zažije druhú sezónu. Myslím si, že náš nový dizajn vyzerá výborne. Tím a naši partneri pracovali počas leta neuveriteľne tvrdo, aby sme boli pripravení na predsezónne testy vo Valencii.“

Robin Frijns bojoval vlani o titul, napokon obsadil štvrtý post. „Je skvelé, že pokračujem v tíme. V piatej sezóne som sa predovšetkým zdokonaľoval, rovnako ako všetci ostatní jazdci, keďže to bol prvý rok s vozidlami druhej generácie. Teším sa na to, čo ponúkne nový ročník. Vlani sme skončili v pozitívnom duchu. Newyorské finále som vyhral a na tom chceme stavať. Počas leta sme tvrdo pracovali a teraz sa už tešíme do Valencie.“

foto: Envision Virgin Racing
foto: Envision Virgin Racing
foto: Envision Virgin Racing
foto: Envision Virgin Racing
Sam Bird
foto: Envision Virgin Racing
Robin Frijns
foto: Envision Virgin Racing