Virgin prišiel v Mexiku o vedenie v šampionáte, Bird klesol na tretie miesto

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Sam Bird získal v sobotnej Mexiko City E-Prix ďalšie body, no v priebežnom hodnotení klesol z prvej na tretiu pozíciu. Jeho kolega Robin Frijns obsadil prvú nebodovanú priečku.

Bird štartoval po poruche v kvalifikácii z posledného okna a na trati, kde sa predbieha veľmi ťažko, mal čo robiť. Britský pretekár ťažil z nehody medzi Piquetom, Vergnom a Simsom, po ktorej sa posunul na pätnásty stupienok. Vďaka rozumnému využitiu útočného módu sa dostal postupne pred Turveyho, kolegu Frijnsa a v závere aj pred Evansa. Po nešťastnom konci pilotov Nissanu sa dostal na konečné deviate miesto.

„Na tejto trati máme vždy rôzne výsledky a teraz to bolo opäť takto. Kvalifikácia bola veľmi frustrujúca a štart z opačného konca je vždycky náročný. Pred pretekmi som si myslel, že body môžem získať len nejakým zázrakom, ale podarilo to. Nevzdávali sme sa v týchto bláznivých pretekoch a boli sme odmenení,“ povedal Bird, ktorý je v priebežnom poradí na treťom mieste.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

Frijns štartoval zo sedemnástej pozície a o body tvrdo bojoval predovšetkým s Lópezom a Turveym. Napokon to stačilo na jedenáste miesto v cieli. Holanďan je celkovo siedmy. „Bol to náročný deň. V tréningoch a kvalifikácii sme nemali dostatočnú rýchlosť. Samozrejme, že štart zo zadnej priečky našim pretekom nepomohlo. Vyťažili sme z nich však maximum. Mali sme smolu, že sme neskončili na bodovaných priečkach.“

Virgin sa v priebežnom hodnotení prepadol na druhé miesto za Mahindru. „Pre tím to bol náročný víkend a výsledok neodzrkadľuje náš potenciál, keďže v pretekoch sme boli veľmi silní. Sam a Robin jazdili v chaotických pretekoch perfektne. Zisk bodov po štarte z chvosta poľa je fantastickým úspechom celého tímu. Istotne sa pozrieme na dáta a uvidíme, kde sa môžeme ešte zlepšiť, aby sme boli v Hongkongu silnejší,“ dodal šéf tímu Sylvain Filippi.

Vráti sa Alex Lynn do Formuly E?

Zákulisné správy hovoria o možnom budúcom návrate Alexa Lynna do elektrického kolotoča. Bývalý pretekár Virginu je vraj v kontakte s viacerými tímami a mohol by sa predstaviť v aute druhej generácie počas jarných testov, na ktorých budú tímy testovať balíky pre šiestu sezónu.