Virgin sa chce v Berlíne pobiť o oba tituly, nebude to mať jednoduché

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Tím Virgin chce cez víkend v Berlíne poriadne zabrať a zabojovať o oba tituly. Šancu má veľmi slušnú, keďže v oboch hodnoteniach okupuje druhé miesto. Doteraz sa však britskej stajni v nemeckej metropole príliš nedarilo.

Na druhom mieste priebežného poradia medzi pilotmi je Robin Frijns, ktorému sa v Berlíne najviac darilo ešte v roku 2016, keď vo farbách Andretti obsadil šieste miesto. „Boj o titul je naozaj tesný, preto bude dobrý výsledok v Berlíne ešte dôležitejší. Rozhodujúca bude kvalifikácia, ale je to okruh na ktorom sa dá predbiehať. Obsahuje dlhé a pomalé zákruty. Aktivačná zóna útočného režimu bude na vonkajšej strane šiestej zákruty. Bude zaujímavé sledovať, aká bude časová strata pri opustení ideálnej stopy. Viem, že sa na to pripravíme a teším sa.“

Návrat k pretekom v Monaku:

Virgin nevidel v monackom cieli ani jedného z dvojice pilotov

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Sam Bird absolvoval všetky doterajšie preteky v Berlíne. Jeho najlepším výsledkom sú tri siedme miesta v posledných troch štartoch. „Po sklamaní v Monaku sa do Berlína teším a verím v dobrý výsledok. Ako sme to po minulé roky videli, opotrebenie pneumatík bude kvôli drsnému betónovému povrchu vysoké. To isté platí aj pre spotrebu, ktorá bude jednou z najvyšších v sezóne. Vieme, že máme dobré auto, ktoré to zvládne. Máme dobré kvalifikačné tempo. Snáď sa dočkáme lepšieho výsledku,“ dodal desiaty pretekár celkovej klasifikácie.

O najlepší výsledok pre Virgin sa v Berlíne pred dvoma rokmi postaral súčasný pilot stajne DRAGON José María López, ktorý skončil štvrtý. Momentálne patrí stajni druhé miesto s 38-bodovou stratou na lídra DS TECHEETAH. „Je to pre nás skvelá sezóna, ale čaká nás ešte veľa práce a v hre je ešte množstvo bodov. V Monaku sme dosiahli frustrujúci výsledok, ale každý to hodil za hlavu a teraz sa už plne sústredíme na Berlín,“ povedal šéf tímu Sylvain Filippi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame