Virgin sa v Uruguaji vrátil na tretie miesto pred Jaguar

foto: © FIA Formula E

Sam Bird z tímu DS Virgin Racing včera v Punta del Este predviedol skvelý výkon, vďaka ktorému si zabezpečil dvanáste pódium v kariére. Birdovo tretie miesto doplnil šiestou pozíciou Alex Lynn.

V Uruguaji vládlo slnečné počasie, obaja britskí pretekári sa v tréningoch ukazovali v dobrom svetle. Bird obsadil v kvalifikácii deviate miesto a v úvode pretekov sa postupne prebojoval na siedmu pozíciu. Po výmene áut získal niekoľko miest k dobru a v závere dokonca atakoval vedúcu dvojicu Vergne – di Grassi.

Bird sa vďaka tretiemu miestu v Uruguaji dostal na dostrel priebežne druhého Felixa Rosenqvista z Mahindry. „Buemiho porucha nám priniesla smolu, pretože nám zapríčinila poškodenie. Neviem, čo sa stalo Danielovi v druhom úseku, ale daroval mi ďalšiu pozíciu. Auto dnes bolo veľmi dobré. S dvojicou predo mnou som však chcel trochu viac bojovať. Mám za sebou dobré preteky. Je pekné, že máme ďalšie pódium. Z takýchto miest potrebujeme štartovať. Redukovali sme škody.“

„JEV sa však na čele šampionátu odpútal. Odviedol úžasnú prácu. Je pekné vidieť na pódiu opäť aj Lucasa. Na záver by som chcel povedať ešte jednu vec. Minulý týždeň prišla Británia o úžasného novinára, skvelého muža, ktorý ostatným dodával mnoho energie a zápalu. Nie je to víťazstvo, je to maximum, čo som dnes dokázal. Rád by som svoje tretie miesto venoval Henrymu Hopeovi-Frostovi,“ dodal skúsený Brit.

foto: © FIA Formula E

Dobré tempo premenil Lynn na prienik do Super Pole. Nováčik si na začiatku udržiaval tretie miesto. Po výmene vozidiel sa pred neho dostal Bird vrátane ďalších pilotov. Na konci neodolal tlaku dvojice Rosenqvist – Evans a obsadil šieste miesto. V priebežnom poradí je po najlepšom výsledku kariéry trinásty.

„Dnešok bol pre nás pozitívny a so šiestym miestom som spokojný, keďže je to zatiaľ môj najlepší výsledok. Tempo bolo dobré, dostali sme sa opäť do Super Pole. Veci sa však počas pretekov nevyvíjali dobre, ale pre mňa i pre tím je to dobrý výsledok,“ dodal Lynn.

Vďaka výkonom oboch pilotov sa stajňa Virgin vrátila na tretie miesto v priebežnom hodnotení pred Jaguar. „Na tejto trati sa nám doteraz nedarilo, takže dobrý finiš je pre nás ešte cennejší. Teším sa z Alexa i Sama. Formula E má nesmierne vyrovnané pole, takže tretie miesto medzi pilotmi i tímami v polovici sezóny je skutočným dôkazom našej tvrdej práce. O ďalšie dobré výkony a boj o titul sa budeme snažiť aj v európskej časti sezóny,“ prezradil šéf stajne Alex Tai.

Riaditeľ DS Performance Xavier Mestelan Pinon bol po pretekoch spokojný. „V Punta del Este sme získali množstvo bodov. Vďaka tomu sme sa medzi tímami vrátili na tretie miesto. Sme v polovici štvrtej sezóny a tretie miesto v oboch hodnoteniach nám pred druhou časťou ročníka poskytuje skvelé možnosti posunúť sa vpred.“