Virgin si drží tretie miesto, Bird predpovedal červené vlajky

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Virgin má za sebou rozporuplné preteky v Berne, po ktorých sa jedno oko smeje, druhé plače. Sam Bird sa po výbornom výkone ocitol na štvrtom mieste, jeho kolega Robin Frijns však preteky po hromadnej kolízii z úvodu nedokončil.

Bird sa kvalifikoval na šieste miesto na štarte a po niekoľkých výborných manévroch, vypadnutiach a trestoch pre súperov sa prebojoval na štvrtý stupienok. Úvod pretekov poznačila hromadná kolízia, ktorá úplne zablokovala trať a nasledovali červené vlajky. Reštart prišiel až po 45 minútach čakania.

„Čakal som, že v šikane po štarte môže dôjsť k nehode. Najprv mi napadlo, že ňou neprejdem a pôjdem priamo. Jazdíme na týchto okruhoch a nemáme zahrievacie kolo, ktoré by nám umožnilo dostať brzdy a pneumatiky na požadovanú teplotnú úroveň, ako je to v iných sériách. Do brzdných zón tak prichádzame s úplne studenými časťami. Môže to byť veľmi nepríjemné a, žiaľ, len Boh vie, čo sa tam stalo. Následne sme uviazli v zápche,“ povedal skúsený britský pilot.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

 

Jeden z najkrajších manévrov v podaní Sama Birda

https://www.instagram.com/p/BzDMvn-hD-9/

„Nakoniec sa to vyriešilo a takmer každý pokračoval. Je to škoda, ale potom sme to zvládli až do konca. Bola to najťažšia prvá zákruta prvého kola, akou som kedy prechádzal. Pozeráte sa na ňu a hovoríte si, že dôjde k zablokovaniu alebo, že sa niekto dostane do hodín. Potom prídu červené vlajky a tak sa aj stalo,“ zhodnotil pre Autosport Bird, ktorému patrí v priebežnom poradí deviate miesto a po dlhšom čase sa vrátil do prvej desiatky.

Včerajšie preteky a svoj výsledok hodnotil takto: „Bolo to bláznivé. Najprv chcem povedať, že to, čo sa stalo Robinovi ma veľmi hnevá. V prvom kole som pri incidente dostal defekt, ale do reštartu sme to vyriešili. Potom som sa snažil dostať sa do tempa a získaval som pozície. André na mňa poriadne tlačil a ja som v jednej chvíli spravil malú chybu a nechal som ho ísť. Potom prišiel dážď a všetko bolo ešte komplikovanejšie, ale dokázal som to udržať. Je dobré, že sme po dlhšom čase získali pekné body. V New Yorku ich budeme chcieť takisto získať.“

Takto vyzerala hromadná nehoda z kokpitu Robina Frijnsa

https://www.instagram.com/p/BzBLZQilm7y/

V prípade Frijnsa to bol krátky proces, pretože jeho ťaženie sa skončilo už po spomínanej hromadnej kolízii na začiatku E-Prix. Zozadu doňho narazil Jerome d´Ambrosio na Mahindre. Spočiatku to vyzeralo tak, že si moment z úvodu vyžiada viacero „obetí“, napokon bol jedinou práve 27-ročný Holanďan. „Ťažko sa mi hľadajú slová. Skončiť tak skoro a nie po vlastnej chybe je nesmierne frustrujúce. Po víťazstve v Paríži som mal viackrát smolu a v takomto náročnom šampionáte to bez pravidelného bodovania nejde. Stále zostávajú dvojité preteky v New Yorku a je o čo hrať,“ dodal šiesty muž klasifikácie.

Virgin si aj naďalej udržiava priebežné tretie miesto medzi stajňami. „Na Sama a Robina som veľmi hrdý, takisto na celý tím. Srdci mi ide kvôli Robinovi puknúť, ale, žiaľ, taký je motoršport. Musíme to hodiť za hlavu. Sam odjazdil skvelé preteky, najmä jeho manéver na Maximiliana bol úžasný. Vďaka nemu získal dôležité body pre seba i pre tím,“ dodal šéf stajne Virgin Sylvain Filippi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame