Virgin siahal v Ríme na pódium zásluhou štvrtého Frijnsa a bojuje o oba tituly

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Virgin sa v Ríme dočkal napoly vydarených pretekov, pretože Robin Frijns skončil tesne za pódiom. Sam Bird obsadil prvé nebodované miesto. Zákaznícka stajňa Audi opäť prekonala továrenský tím, ktorý nedosiahol chcený výsledok.

Frijns po celý priebeh pretekov bojoval o štvrté miesto so Sébastienom Buemim z Nissanu a po úspešnom manévri sa dostal pred švajčiarskeho pilota. V cieli tak finišoval tesne za pódiom. V priebežnom hodnotení sa vyšvihol na šieste miesto. „Celkovo je to dobrý výsledok a dobré body pre tím. Kvôli červeným vlajkám sa preteky natiahli, takže sme museli zostať sústredení a dávať pozor na energiu. S Buemim to bol dobrý a férový súboj. Samozrejme, som rád, že som sa pred neho dostal a udržal si štvrté miesto.“

Bird nemal šťastie, v prvom kole doňho narazil José María López na DRAGONE. Vlaňajší víťaz Rím E-Prix mal poškodenú zadnú časť auta. Argentínčan dostal za incident trest. Počas červených vlajok sa mechanici snažili dať Britovo auto dokopy. Po reštarte sa pilot Virginu prebojoval na konečné jedenáste miesto. Celkovo mu patrí ôsme miesto, ale vzhľadom na vyrovnanosť šampionátu je reálne v hre o zisk titulu.

Návrat  k pretekom v Ríme:

Mitch Evans vyhral v Ríme svoje prvé preteky Formuly E, prvé víťazstvo aj pre Jaguar! (Video)

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

„Nie je to očakávaný výsledok, najmä po niekoľkých posledných pretekoch. Incident s Lópezom by ukončil moje preteky, ak by neprišli červené vlajky. Veľká vďaka patrí mojim mechanikom, ktorí dali auto dohromady. Mal som tak príležitosť bojovať o body. Každopádne, tieto preteky hodíme za hlavu a sústredíme sa na Paríž,“ povedal Bird.

Šéf tímu Sylvain Filippi svoju zostavu pochválil. Virgin je na priebežnom druhom mieste a bojuje o oba tituly. „Som extrémne hrdý na všetkých v tomto tíme. Aj keď výsledok neodzrkadľuje naše skutočné tempo, dosiahli sme dobrý výsledok. Robin a Sam jazdili výborne. To, ako tím opravil Samovo auto, je skvelým príkladom toho, ako sa u nás operuje, predovšetkým pod tlakom. Stále sme vo veľmi dobrej pozícii v oboch hodnoteniach. Šampionát je veľmi vyrovnaný a v hre je ešte množstvo bodov.“