Virgin v New Yorku zavŕšil svoju najlepšiu sezónu vo Formule E

foto: © FIA Formula E

Tím DS Virgin Racing uzavrel v New Yorku svoju najlepšiu sezónu vo Formule E, keď v konečnom hodnotení tímov obsadil tretie miesto.

Sam Bird bol pred nedeľou na priebežnom druhom mieste medzi pilotmi, ale famózna forma Audi vystrelila Lucasa di Grassiho pred Brita, ktorý napokon skončil celkovo tretí. Vo včerajších pretekoch sa Bird trápil s nedostatočnou rýchlosťou a do cieľa dorazil na desiatej pozícii.

„Tento víkend nedopadol tak, ako sme chceli, ale aj tak to bola úžasná sezóna. Keby mi niekto na začiatku povedal, že pred posledným víkendom budem bojovať o titul, tak by som mu neveril. Dosiahli sme to predovšetkým vďaka tvrdej tímovej práci. Chlapci dostali z auta maximum a využili každú príležitosť na dosiahnutie tohto skvelého úspechu,“ zhodotil sezónu Bird.

Alex Lynn na New York nebude spomínať v dobrom. Po sobotnej havárii prišiel v nedeľu do cieľa až ako štranásty. Celkovo mu patrí konečné šestnáste miesto. „Bol to veľmi náročný víkend. Dali sme do toho všetko. Ďakujem tímu za jeho oddanosť počas celej sezóny. V mojej nováčikovskej sezóne som zažil strmú krivku učenia sa, ale veľmi som si to užil.“

foto: © FIA Formula E

Sezónu zhodnotil šéf tímu Sylvain Filippi. „Bola to fantastická sezóna, ktorá by nebola možná bez tvrdej práce a oddanosti každého člena tímu, našich sponzorov a partnerov. To, čo sme v tejto veľmi náročnej sérii dokázali, je skvelý úspech. Aj keď, počas tohto víkendu sme nedosiahli očakávaný výsledok. Môžeme byť však na seba hrdí.“

Nedeľa priniesla zrejme posledné preteky pre DS v spolupráci s Virginom. Ich cesty by sa mali rozísť. „Na konci neuveriteľne vyrovnanej sezóny sú Sam Bird aj tím DS Virgin Racing na treťom mieste oboch šampionátov. Tím podával skvelé výkony, čoho výsledkom sú dve víťazstvá a štyri pódiové miesta. V čoraz vyrovnanejšom a náročnejšom prostredí sa zlepšujeme, čo vyzerá sľubne. Gratulujeme Jeanovi-Éricovi Vergnovi a tímu Audi,“ dodal šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon.