Virgin získal v Berlíne len dva body, Frijns je však stále na dostrel

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Virgin sa v Berlíne trápil, čoho výsledkom je deviate miesto pre Sama Birda. Jeho kolega Robin Frijns síce nebodoval, ale stále má šancu na zisk titulu.

Bird štartoval z trinástej pozície a vďaka dobrej jazde a rozumnému zadeleniu energie obsadil deviate miesto. V priebežnom hodnotení je jedenásty. „Berlín bol pre nás kvôli niekoľkým problémom náročný. Je však fajn, že sme bodovali, najmä po monackom sklamaní. Po štarte z trinásteho miesta bolo jasné, že sa budem musieť prebojovať dopredu, čo sa aj podarilo. Po niekoľkých kontaktoch na začiatku E-Prix som sa upokojil, sústredil sa na šetrenie energie a zisk čo najväčšieho počtu pozícií. Nebyť fázy FCY, mohli sme byť ešte vyššie.“

Frijns štartoval po treste v Monaku až z 22. priečky. Pre 27-ročného pretekára to bolo veľmi náročné, dokázal získať deväť miest a obsadil trinásty post. V boji o titul je piaty a na lídra Vergna stráca 21 bodov. „Vedeli sme, že to bude náročné. Mal som však dobré tempo a najmä na začiatku som sa dostával dopredu. Vieme, že musíme zapracovať na kvalifikácii, ktorá je vo Formule E veľmi dôležitá. Pauzu pred ďalšími pretekmi v Berne využijeme na zlepšenie, aby sme boli v Berne konkurencieschopní.“

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

Robin Frijns a Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Tri podujatia pred koncom sezóny patrí Virginu priebežné tretie miesto. „Sam a Robin odjazdili veľmi dobré preteky s dobrým tempom, preto je frustrujúce, že odchádzame bez bodov. Kvalifikácia je vo Formule E veľmi dôležitá, takže na tom musíme popracovať, aby sme zostali v boji o titul. Z tohto víkendu si berieme mnoho pozitívnych vecí,“ povedal šéf stajne Sylvain Filippi.

Virgin je zákazníckou stajňou Audi, ktorá začiatkom júna pokračuje v testoch nového balíka. „Audi rieši konštruktérske testy a riadi si svoje dni, to je jasné. My budeme v druhej časti testovacieho programu. Je to však veľmi flexibilné a záleží na tom, čomu sa v programe chcú venovať. Myšlienka je rovnaká ako vlani. Mali by sme mať k dispozícii niekoľko dní. Zatiaľ je to však všetko veľmi pružné. Je tu trochu menší tlak, pretože v budúcej sezóne využijeme rovnaké šasi,“ dodal šéf stajne.

TIP: Sledujte nás na Instagrame