Virgin získal v Paríži ďalšie pódium zásluhou „trojkolesového“ Birda

foto: © FIA Formula E

Sam Bird si v Paríži vybojoval ďalšie pódiové umiestnenie, vďaka čomu zostáva v hre o titul. Pred pilotom Virginu dorazili do cieľa víťaz Jean-Éric Vergne a druhý Lucas di Grassi.

V meraných tréningoch bol medzi najrýchlejšími a v kvalifikácii obsadil druhé miesto. Jeho kolega Alex Lynn štartoval z pätnástej pozície. Bird bojoval po celý čas vpredu. Krátko pred koncom bol na štvrtom mieste a zdalo sa, že pódium je nereálne. V posledných chvíľach však prišli problémy Andrého Lotterera, ktorému sa vybila batéria. Sam Bird pri pokuse dostať sa pred jazdca TECHEETAH narazil do zlato-čierneho monopostu, odtrhol si zavesenie pravého predného kolesa, ale aj tak dorazil do cieľa na troch kolesách na tretej priečke.

„Jean-Éric odjazdil preteky veľmi rozumne. Myslím, že občas sa ma snažil natlačiť na Andrého, ale mal za sebou svojho tímového kolegu. Ak by mohol, tak by ho istotne využil, pretože so mnou bojuje o titul. K poslednému kolu – diskutovali sme o tom, že počas brzdenia nemôžeme meniť smer. Nemôžeme robiť manévre, keď sa nás niekto snaží predbehnúť. To nie je korektné. Myslím si, že to, čo sme videli od Andrého, nebolo správne. Niečo podobné som zažil v Punta del Este. Je to príliš agresívne,“ myslí si Bird, ktorý je celkovo na druhom mieste priebežného hodnotenia.

foto: © FIA Formula E

Lynn sa v pretekoch trápil a do cieľa prišiel štrnásty, rovnaká pozícia mu patrí aj v celkovom poradí. „Žiaľ, nebol to môj najlepší víkend. Kvalifikácia znamenala sklamanie, čo pochopiteľne zakaždým sťaží situáciu v pretekoch. Dokázal som získať niekoľko miest, ale ďalej som sa už nedokázal posunúť. Každopádne, vieme, že máme potrebnú rýchlosť. Dáme sa dokopy a do Berlína sa vrátime silnejší.“

Virgin zostal vďaka Birdovi na druhom mieste aj v hodnotení tímov. „Paríž nám priniesol skvelý víkend na trati i mimo nej. Je skvelé vidieť Sama opäť na pódiu a to v domovine nášho konštruktéra DS. Práve tu sme oznámili meno nášho nového väčšinového majiteľa, ktorým sa stala spoločnosť Envision. Štyri preteky pred koncom sezóny sme vo veľmi silnej pozícii a už teraz sa tešíme na ďalšie podujatie,“ prezradil šéf stajne Alex Tai.

S pretekmi bol spokojný šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon. „Je skvelé vidieť Sama tretíkrát po sebe na pódiu. Jeho tretie miesto v našich domácich pretekoch je pre nás satisfakciou. Je úžasné, že sme stále v hre o oba tituly.“