Víťazov šampionátu Extreme E spoznáme až mesiace po jeho skončení

Alejandro Agag
foto: © FIA Formula E

Koncom januára sme sa dozvedeli o príprave nového prevratného projektu s názvom Extreme E, ktorý ponúkne preteky elektrických SUV off-roadov na odľahlých častiach našej planéty. Ich štart je naplánovaný na január v roku 2021.

Šéf novej série Alejandro Agag pre Autosport prezradil, že meno víťaza sa dozvieme až mesiace po skončení celého šampionátu, keďže celá séria bude vysielaná prostredníctvom športových dokumentov. Celkovým víťazom medzi pilotmi i tímami sa v päťkolovom šampionáte stane ten, kto nazbiera najviac bodov v Arktíde, na Sahare, v Himalájach, v Amazonskom pralese a na ostrovoch v Indickom oceáne.

Viac o Extreme E:

VIDEO: Tvorcovia Formuly E predstavili strhujúci projekt Extreme E

Jednotlivé podujatia nebudú vysielané naživo, ale z každých pretekov bude pripravená jedna epizóda. Víťazov by sme mali spoznať až na jeseň v roku 2021. „Začneme v januári a skončíme v auguste. Chceme to zverejniť v čase, keď sa Formula E nejazdí. Takže pravdepodobne medzi októbrom a novembrom odvysielame päť epizód. V nich uvidíme finále a víťazov. Udržíme tajomstvo. Každý podpíše dohodu o mlčanlivosti. Počas roka však budeme takmer každý deň zverejňovať obsah na internete,“ prezradil Agag.

„Bude to množstvo materiálu. Budeme mať pripravených množstvo ochutnávok. Veľká časť bude dokumentárna. Kvôli vedeckej časti budeme mať na lodi vedcov. Budeme sa zameriavať práve na to, ale samozrejme aj na preteky, predovšetkým na skupiny. Tie uvidíte v ochutnávkach. Epizódy budú zamerané na finále. Ľudia sú zavesení na Hre o tróny a je to takto už viac než dva a pol roka. Chceli by sme dosiahnuť niečo podobné. Voláme to doku šport. Je to niečo medzi dokumentom a športom,“ dodáva Španiel.

Viac o pripravovanej sérii: