Vlani predposledný Dragon verí v zlepšenie a návrat do prvej polovice štartového roštu

foto: Formula E

Americký tím Dragon je súčasťou Formuly E od jej počiatku, ale postupom času sa mu darí čoraz menej. Vlani sa musel zmieriť s faktom, že skončil na predposlednom jedenástom mieste.

Posledné výsledky stajne nie sú prekvapením, pretože v jej vnútri sa v posledných mesiacoch a rokoch dialo až príliš veľa zmien. Avšak, na rozdiel od iných trápiacich sa tímov nedošlo k zmene majiteľa či k iným výrazným zmenám. Majiteľom je stále Jay Penske, tímovým manažérom Gary Holland a v monopostoch uvidíme opäť dvojicu Nico Müller – Sérgio Sette Câmara.

Ako informuje The Race, výraznou osobnosťou, ktorá môže priniesť zlepšenie, by mal byť niekdajší zamestnanec Porsche pre Severnú Ameriku Gary Davies, ktorý je dlhé roky spojený s motošportom. „Do tímu priniesol veľkú mieru organizovanosti, mnoho dobrých metód a človek vidí, že má veľa skúseností,“ povedal Câmara.

„Je tam viacero nových inžinierov ako Jamie Gomeche, kto bude v tejto sezóne mojím pretekovým inžinierom. Robíme správne kroky vpred, sme viac organizovaní a štruktúrovaní. Cítim, že môžeme zaznamenať rok, v ktorom sa oproti vlaňajšku zlepšíme. Aj keď v prvých dvoch pretekoch nebudeme mať k dispozícii nové auto, podľa mňa môžeme dosiahnuť lepšie výsledky,“ dodal Brazílčan.

Rijád prinesie nočné preteky, ale aj nečakané zmeny na trati

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *