Vo Formule E som šťastný, povedal nováčik de Vries z Mercedesu

Nyck de Vries
foto: Formula E

Nyck de Vries sa stal v tomto kalendárnom roku šampiónom F2 a preto sa oprávnene hovorilo o jeho možnom účinkovaní v F1. Namiesto toho Holanďan prišiel do Formuly E a upísal sa nováčikovskému tímu Mercedes-Benz EQ.

Pre de Vriesa sa miesto v F1 nenašlo, čo je zaujímavé, keďže vicemajster F2 Nicholas Latifi bude v novej sezóne jazdcom tímu Williams. Pilot Mercedesu si však z toho ťažkú hlavu nerobí a pre Motorsport-Total povedal: „Či som sklamaný? Nie. V tejto sezóne som si splnil svoj osobný cieľ, ktorým bol zisk titulu. Chcel som dokázať sebe i svetu, že to spoločne s tímom dokážeme. Súčasne som si uvedomoval, že v tomto športe nejdú veci vždy podľa plánu.“

„Veci sa menia veľmi rýchlo a o vstupe do F1 rozhoduje množstvo faktorov. Niekedy samotná dobre odvedená práca nestačí. Akceptujem to. Som realista a nie je to tak, že by som kvôli tomu spal zle. Teším sa z Nicholasa, že dostal šancu. Má za sebou dobrú sezónu. Je vicemajster a túto šancu si zaslúži,“ pokračuje jazdec Mercedesu.

Šťastím de Vriesa je fakt, že aj napriek zahatanej ceste do F1 si našiel nový domov. „Našiel som si miesto v Mercedese vo Formule E. Som veľmi šťastný a vďačný. Spoločne môžeme niečo dosiahnuť,“ dodal nováčik elektrického kolotoča, ktorého tímovým kolegom je Stoffel Vandoorne. Práve Belgičan obsadil v oboch rijádskych pretekoch tretie miesta a postaral sa o prvé pódiá pre Mercedes.

Mercedes svoje postavenie nepreceňuje a vie, že musí pridať