Vo Formule E to nebude jednoduché, tvrdí nováčik Oliver Rowland

foto: Nissan

Nový prírastok stajne Nissan e.dams Oliver Rowland dúfa, že bude na štart novej sezóny v Rijáde dostatočne pripravený. Prezradil to pre oficiálnu stránku japonského konštruktéra.

Rowland bude v novom ročníku kolegom niekdajšieho šampióna Sébastiena Buemiho a posadí sa do auto s číslom 22. Brit má na konte jedno podujatie elektrického kolotoča vo farbách Mahindry ešte z druhej sezóny. Teraz verí, že mu vo Formule E pomôžu aj jeho predošlé skúsenosti z mestských tratí.

„Celkovo sa mi na mestských okruhoch zvyklo dariť. Vo Svetovej sérii som bol v Monaku na pole position. V roku 2016 som získal v GP2 svoje prvé pódium a o rok neskôr som dokázal vyhrať. Teším sa na ďalšie preteky v uliciach. Myslím si, že Formula E bude trochu náročnejšia, pretože v nej naozaj nie je priestor na chyby. Trate sú veľmi úzke. To ale znamená, že jazdec dokáže priniesť skutočné rozdiely. O tom v minulosti hovorili ostatní piloti a ja sa na to veľmi teším,“ prezradil pretekár Nissanu.

Pre 26-ročného Brita bude výzvou okrem tratí aj vozidlo druhej generácie. „Keď sa pozriete na F1, tak je tam množstvo vecí, ktoré vám pomáhajú. Medzi autami sú veľké rozdiely. Vo Formule E nám to nič neuľahčuje. Autá sú s rovnakým šasi a zavesením kolies takmer totožné. Konštruktéri ako aj Nissan zhotovujú vlastné pohonné jednotky. Máme tu 22 jazdcov, ktorí sa snažia odviesť čo najlepšiu prácu na krátkych mestských okruhoch,“ dodal Rowland.