FOTO+VIDEO: Vo Vegas eRace dominoval simulátorový jazdec Bono Huis!

Bono Huis

Simulátorový jazdec Bono Huis sa stal víťazom premiérového podujatia Visa Vegas eRace a domov si odnáša 200 000 amerických dolárov. Ďalších 25 000 získal za víťazstvo v kvalifikácii.

V americkom Las Vegas sa cez víkend zišlo dvadsať pilotov a desať najlepších simulátorových jazdcov, aby sa pobili o zdieľanú výhru milión amerických dolárov. Vôbec prvá súťaž takéhoto druhu sa uskutočnila na pozadí 50. elektronického veľtrhu CES. Na pretekoch sa ako diváci zúčastnili viaceré osobnosti, medzi ktorými nechýbali prezident FIA Jean Todt či bývalý legendárny hráč NBA Shaquille O’Neal.

Víťazstvo po penalizácii

Huis, ktorý vo Vegas hájil farby stajne Faraday Future Dragon Racing, dominoval počas celého priebehu. Zvíťazil v oboch meraných tréningoch a získal aj pole position. Štart mu vyšiel výborne a prvé miesto si udržal bez väčších problémov. Po zastávke v boxoch sa však pred Holanďana dostal Olli Pakhala jazdiaci za Mahindru. Fín v pretekoch triumfoval, ale po dodatočnej penalizácii v podobe dvanástich sekúnd klesol na tretie miesto.

Felix Rosenqvist taktiež z Mahindry preukázal svoju prirodzenú schopnosť prispôsobovať sa novým podmienkam a obsadil druhé miesto hneď za Huisom. Švéd bol najlepším pilotom Formuly E v pretekoch. Na ďalších miestach sa umiestnili José María López (DS Virgin Racing), Sam Bird (DS Virgin Racing), Daniel Abt (ABT Schaeffler Audi Sport) Nelson Piquet ml. (NextEV NIO). David Greco zo stajne Renault e.dams prišiel do cieľa ako pätnásty, ale za najrýchlejšie kolo pretekov zinkasoval 10 000 dolárov. Je potrebné dodať, že ani jeden z pilotov domov neodíde naprázdno, pretože každý z nich, ktorý sa umiestnil na jedenástom až tridsiatom mieste zinkasoval 20 000 dolárov.

Prvý krok k niečomu väčšiemu

„Prvé preteky v Las Vegas boli skvelým úspechom,“ tvrdí zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag. „Je vzrušujúce, že sme Formulu E dostali do svätyne CES – k najväčšej a najvplyvnejšej technologickej šou na svete. Myslím si, že toto môže byť prvý krok k veľkej budúcnosti Formuly E v e-športových pretekoch. Budeme pokračovať v hľadaní nových a inovatívnych spôsobov, ako zlepšiť našu prítomnosť v tomto rýchlo rastúcom okolí.“ Už pred niekoľkými dňami sme informovali, že podujatie v Las Vegas možno povedie k riadnej sérii virtuálnych pretekov.