Voľný termín v budúcoročnom kalendári by mohol zaplniť Eindhoven

Robin Frijns
foto: Formula E

Prvé preteky Formuly E v Holandsku by mohli prebehnúť už na budúci rok napriek tomu, že Eindhoven sa nenachádza v predbežnom kalendári. Informuje o tom The Race.

Spomínané holandské mesto už dva roky plánuje veľký festival zameraný na technológie a udržateľnosť, ktorého súčasťou mali byť aj preteky elektromobilov. Zvažovalo sa hneď niekoľko verzií okruhov. Napokon však v radoch potenciálnych organizátorov zavládlo sklamanie, keďže vo zverejnenom menoslove sa Eindhoven nenachádza.

Aj keď šance nie sú veľké, zástupca šéfa série a jej spoluzakladateľ Alberto Longo potvrdil, že istá možnosť tu ešte predsa len je. Preteky by za istých okolností mohli prebehnúť počas budúceho leta.

Formula E predstavila rekordný kalendár s minimálne tromi novými mestami!

 

„S Eindhovenom sme mali blízke rozhovory, bude nám potešením jazdiť tam. Hýbu sa veľmi rýchlo, rovnako ako niektoré iné európske mestá. Budeme dúfať, že ich budeme mať v kalendári v deviatej sezóne. Ak nám však COVID nedovolí absolvovať plný predbežný kalendár, tak by sme tam mohli jazdiť skôr,“ vysvetľuje Španiel.

Holandské mesto má dobré šance a záujem zo strany Formuly E je nepopierateľný. „Sú známi tým, že idú do hĺbky, čo je naozaj dobré. Takže, pripravení by mohli byť o dva mesiace a ak budú pripravení, zarezervujeme im možnosť a pokúsime sa ich dostať do kalendára. Ak sa to nestane v tejto sezóne, tak sa to určite udeje v deviatom ročníku,“ zopakoval Longo.

Aj keď sa objavili názory, že nejasný júnový termín by mala obsadiť indonézska Jakarta, vzhľadom na náročnú logistiku je podľa The Race jej realizácia veľmi nepravdepodobná. Jej miesto by mohol zaplniť práve Eindhoven.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *