Vozidlo Gen3 by malo regenerovať viac energie, tešiť sa vraj môžeme na rýchlonabíjanie a zastávky v boxoch

foto: Formula E

Tretia generácia vozidla Formuly E vraj ponúkne omnoho vyššiu regeneračnú schopnosť a rýchlonabíjanie, čím sa do hry vrátia zastávky v boxoch. Informuje o tom The-Race.com s tým, že plány týkajúce sa nového konceptu by sme mali spoznať v priebehu tohto mesiaca.

Regeneračná úroveň nového auta by sa mala pohybovať na úrovni 600 kW. Zadná náprava by mala disponovať 350 kW a predná prostredníctvom MGU 250 kW. Maximálny kvalifikačný výkon by sa mal pohybovať na úrovni 350 kW, v pretekoch by to malo byť 300 kW. Tieto plány sa zatiaľ nestretli so súhlasom všetkých strán a uvidíme, ako sa to vyvinie v ďalších dňoch a týždňoch. Nové auto by malo vstúpiť do hry od sezóny 2022/2023.

Okrem toho by mali byť nové autá nabíjateľné priamo počas pretekov. To znamená, že sa do hry vrátia zastávky v boxoch, ktoré by mali trvať asi 30 sekúnd. Staronovým dodávateľom batérií by mal byť Williams, s ktorým sa vraj už úzko spolupracuje. Požiadavka rýchlonabíjania počas pretekov predstavuje aj pre tento sektor obrovskú výzvu.

Ťažko povedať, či sa tento koncept stretne so súhlasom širokej škály účastníkov a partnerov. Problémom pre zúčastnené strany môžu byť vysoké náklady spojené s vývojom, čo je v týchto časoch komplikované. Situáciu budeme pozorne sledovať.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *