Vozidlo Gen3 potrebuje viac času, myslí si športový riaditeľ BMW

foto: BMW

Prvá éra Formuly E sa skončila len pred niekoľkými týždňami a vozidlo Gen2 sme v pretekárskej akcii zatiaľ nevideli. Predstavitelia série však majú dlhodobejšie plány a sústreďujú sa na auto tretej generácie s označením Gen3. To by sme mali vidieť v akcii od roku 2021. Jeho finálna podoba by mala byť známa už na jar budúceho roka.

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt si myslí, že pri koncepte by sa zainteresovaní nemali zbytočne ponáhľať. Hovorí sa predovšetkým o dvoch názoroch technickej skupiny týkajúcich sa pohonu. Jedna časť preferuje pohon všetkých štyroch kolies, kým druhá by uprednostnila pohon zadných kolies.

Marqardt pre e-racing365 prezradil viac. „Najväčšou vecou je, že Gen2 sme v pretekoch ešte ani nevideli a už hovoríme o Gen3. Všetci chceme evolučný vývoj šampionátu. Ako veľa vieme povedať o tom, ako by mal vyzerať koncept Gen3, keď sa piaty ročník ešte ani nezačal? Čo keby sme mali za sebou aspoň niekoľko pretekov s Gen2 predtým, ako budeme rozhodovať o podobe Gen3? Koncept, ako je tento, možno potrebuje viac času. Musíme byť opatrní, pretože spôsob, akým sa Formula E zatiaľ vyvíja, je zdravý a dobrý. Vídame však aj nezdravý vývoj motoršportu s množstvom peňazí vo vývoji bez reálnej hodnoty pre diváka.“

„Auto Formuly E je vzrušujúce preto, lebo sa riadi náročne a nie je to, ako keby ste išli na koľajniciach, ako pri iných mnohých vozidlách. Tisíc konských síl v monoposte F1 je takmer neviditeľných, pretože autá idú vďaka aerodynamike na koľajniciach. Ľudia chcú vidieť, že pilot má za volantom ťažkú prácu,“ dodal šéf Bavorov.