Vráti sa ešte Formula E do Švajčiarska?

foto: © FIA Formula E

Formula E len nedávno zverejnila definitívnu podobu kalendára pre sezónu 2019/2020, ktorý je bez pretekov vo Švajčiarsku. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol švajčiarsky Blick, sa tam elektrický kolotoč nevráti ani v ročníku 2020/2021.

Doteraz sme videli vo Švajčiarsku dve podujatia – v Zürichu a Berne. V oboch prípadoch to bolo príjemné spestrenie kalendára. Je však nejasné, čo prinesie budúcnosť, pretože nie je zrejmé, ktoré z tamojších miest privíta Formulu E. „Záujem o usporiadanie pretekov je veľký. Viac budeme vedieť v prvej polovici roku 2020. Potrebujeme väčšiu politickú podporu, takže to bude chvíľu trvať,“ povedal pre vyššie uvedený zdroj riaditeľ Swiss E-Prix Pascal Derron.

Momentálne to teda vyzerá tak, že najbližšie možné preteky vo Švajčiarsku sa budú konať najskôr v roku 2022. Ako informuje nemecký e-formel.de, v hre by mohol byť aj model, ktorý využíva Monako. To sa v kalendári objavuje iba každý druhý rok. Teoreticky by sa medzi sebou mohli každý rok striedať práve Monako a niektoré zo švajčiarskych miest. Bern už zrejme Formulu E v dohľadnom čase neprivíta. Spomínajú sa St. Moritz či Ženeva.

Nováčikmi v kalendári pre blížiaci sa ročník 2019/2020 sú juhokórejský Soul a indonézska Jakarta. Záver sezóny bude patriť dvojitým pretekom v Londýne. Britská metropola sa do itinerára vracia prvýkrát od roku 2016.

Formula E zverejnila konečný kalendár pre sezónu 2019/2020