Vstúpi Robert Kubica do FE?

Robert KubicaJe kariéra Roberta Kubicu vo svete rely minulosťou? Poliak totiž na Facebooku napísal tento status: „Je mi veľmi ľúto, že musím oznámiť, že sa nezúčastním na tohtoročnej Rely Švédska.“ Podľa informácií nemeckého portálu Auto Bild Motorsport má niekdajší pilot F1 problémy so sponzormi, čo mu neumožňuje nastúpiť na ďalšie podujatie po Rely Monte Carlo 2016. Na základe týchto skutočností by mohol byť skúsený jazdec opäť povolaný do jednosedadlového otvoreného monopostu.

Pre Kubicu by to bol návrat do známeho prostredia. Hovorí sa, že Kubica sa momentálne výrazne zaujíma o voľné miesto v elektrickej sérii. Päť rokov po ťažkej nehode v rely pretekoch v Taliansku, pri ktorej si poľský pilot veľmi vážne poranil ruku, by sa tak mohol vrátiť do formulových pretekov. Spomínaná nehoda v roku 2011 znamenala pre Kubicu, víťaza Veľkej ceny Kanady 2008, koniec kariéry v F1.

Kvôli zraneniam ruky, ktoré limitujú pohyb Kubicovho zápästia, sa zameral na súťaženie v rely vozidle. Veľký úspech dosiahol v kategórii WRC2, kde sa v roku 2013 tešil z majstrovského titulu. Krakovčanovi sa v hlavnej kategórii nedarilo a pozornosť na seba pútal predovšetkým nehodami. Úvodná tohtoročná Rely Monte Carlo sa pre Kubicu skončila už v tretej rýchlostnej skúške. Je to vo svete rely pre Kubicu konečná? Zamieri do Formuly E?

Zdroj: Auto Bild Motorsport, YouTube foto: fansshare.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *