Výber pohonnej jednotky pre ďalší ročník bude pre da Costu kľúčový

António Félix da Costa - PekingVýber pohonnej jednotky Teamu Aguri pre tretiu sezónu bude kľúčový z pohľadu zotrvania Antónia Félixa da Costu, tvrdí to šéf stajne Mark Preston. Pilot pôsobiaci v DTM patrí medzi hviezdy aktuálnej sezóny, veď s minuloročnou špecifikáciou a množstvom problémov siahal na pódiové priečky.

Preston, ktorý vie, že udržať si da Costu nebude jednoduché, priznáva, že ešte nie je jasné, s akou pohonnou jednotkou vstúpi japonský tím do tretej edície Formuly E: „Ako vždy, aj teraz to bude o tom, aké budú naše plány pre tretí ročník. Pokúsime sa o dobré rozhodnutie so zreteľom na sezónu číslo tri. Myslím si, že António je na inej úrovni. Je veľmi pokojný, sústredený a s tímom pracuje veľmi dobre.“

Samotný da Costa pred časom prezradil, že sa pri rozhodovaní o svojej budúcnosti nechce unáhliť a že by rád zostal v Aguri. „Musíme sa sústrediť a uvidíme, čo prinesie budúcnosť – bez ohľadu na to, či zostanem alebo nie. Je pre mňa veľmi náročné rozhodnúť sa o budúcich veciach, pretože ma oslovilo viacero tímov, ale budúcnosť v Aguri vyzerá veľmi sľubne.“

António Félix da Costa - Buenos Aires

Udrží si Team Aguri da Costu?

„Séria DTM sa ešte nezačala, takže neviem, čo sa udeje s BMW počas najbližších dvanástich mesiacov. Je ťažké hrať stopercentne na obe strany a potrebujem, aby boli ľudia na oboch koncoch trpezliví. Jediné, čo môžem zaručiť, je to, že keď si sadnem na zadok v hociktorom aute, odovzdávam zo seba všetko,“ dodal talentovaný pilot.

Pre da Costu je aktuálna sezóna horko-sladká, pretože v priebežnom poradí jazdcov mu patrí desiate miesto. Ak by však v Putrajayi a Buenos Aires nevypadol a obsadil by pódiové priečky, bol by na priebežnom treťom stupienku. Portugalský jazdec, ktorý kvôli povinnostiam v DTM vynechá preteky v Berlíne a Moskve, si uvedomuje premárnené príležitosti v doterajších pretekoch v rámci Formuly E.

„Úprimne, myslím si, že v prvej sezóne som sa v tomto šampionáte neprezentoval vo veľmi dobrom svetle. Zistili sme, prečo. Keď sa títo noví chlapíci pripojili k tímu – boli sme vlastne poddimenzovaní v každej minuloročnej kvalifikácii – jazdili sme s výkonom 180 namiesto 200 kW. Teraz sa viem kvalifikovať na popredné priečky a to na rok starom monoposte. Myslím si, že okolité tímy vidia, že som šťastný z toho, že si robím dobré meno. Nie je to o tom, že by som bojoval o titul. Je to síce škoda pre tím, ale ukazujeme potenciál a to je hlavné,“ dodal da Costa.

Zdroj: Autosport, foto: Zak Mauger (LAT), Sam Bloxham (LAT), FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *