Výmeny monopostov by mohli prebiehať priamo v boxovej uličke

Nelson Piquet Jr. v Long BeachVýmeny vozidiel v sérii Formula E by mohli v budúcnosti prebiehať priamo v boxovej uličke, rovnako ako v nedávno skončenej Long Beach ePrix. Tá na výmenu vozidiel využila boxovú uličku používanú v sérii IncyCar. Prvýkrát v histórií sa tak piloti pred výmenou nemuseli dostaviť do dočasnej garáže, ale do druhého auta presadli priamo v priestoroch boxov.

Šéf série Alejandro Agag pre Autosport prezradil, že takéto výmeny by mali byť od budúceho ročníka samozrejmosťou. „Značný čas sme o tom diskutovali ešte polroka pred začiatkom šampionátu. Rozhodovali sme sa medzi garážou a boxovou uličkou. Preferoval som výmeny, aké sme videli v Long Beach, ale nedostal som potrebnú podporu,“ prezradil Španiel.

„Môj tím sa rozhodol pre verziu s garážami, ale teraz som šťastný, že sme tu zvolili iný prístup. Páči sa mi návrh IndyCar a veľa sme o tom diskutovali. Je zaujímavé sledovať, ako to funguje. Pritom nie je potrebné veľká zmena, takže to možno takto budeme mať na budúci rok všade. Fanúšikovia budú mať vďaka tomu väčší zážitok,“ dodal Agag.

Zdroj: Autosport, FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *