Vývoj bude ešte výraznejší, tvrdí šéf Jaguaru

Jaguar - lakovanie

Šéf prichádzajúceho Jaguaru James Barclay verí, že miera technologického vývoja v oblasti elektrických vozidiel bude obrovská. Počas konferencie FIA v talianskom Turíne povedal aj to, že Formula E je podľa neho perfektným miestom na predvádzanie technológií a vývoja v tejto oblasti.

Jaguar sa k elektrickej sérii pripojí už od novej sezóny, ktorá štartuje októbrovou Hongkong ePrix. „Automobilový svet a šport idú ruka v ruke,“ pokračuje Barclay. „Elektrifikácia v motoršporte ukazuje ľuďom, že táto technológia môže byť aj o výkone, čo je pre Jaguar kľúčové. Naša značka bola vždy o výkone, takže jej preukazovanie bude rozhodujúce.“

„Počas nasledujúcich piatich rokov bude miera technologického vývoja v tejto oblasti väčšia ako v uplynulých dvoch dekádach. Sme na prahu veľmi vzrušujúceho obdobia a Formula E sa pre túto vlnu rozhodla v správnom čase,“ myslí si Barclay.

Dôležitosť médií

Prvý muž novej stajne si uvedomuje dôležitosť digitálnych médií a videohier, s čím sa Jaguar stretol naposledy počas pôsobenia v F1, krátko po roku 2000. „Viac ako 60 % našich zdrojov tvoria digitálne médiá. Z hľadiska konzumentov je to stráviteľnejšie, bližšie a zábavné. To ovplyvňuje ľudí pri nákupnom rozhodovaní, ktorí sa rozhodujú ešte pred tým, ako vidia auto. Zvýšená viditeľnosť v pretekoch prinesie pozitívne veci.“

„Dôležitou časťou všetkého je aj naša účasť vo videohrách. Ľudia, ktorí konzumujú motoršportový obsah týmto spôsobom sú pre nás tým správnym publikom. Je to podstatné, mladé publikum, ktoré môže vytvoriť budúcu generáciu potenciálnych konzumentov,“ dodáva Barclay.

Zdroj: Motorsport, foto: Jaguar