Wehrlein bol potrestaný po oboch víkendových pretekoch, mohol byť novým lídrom

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Pilot Porsche Pascal Wehrlein má za sebou katastrofálny víkend, nie výkonovo, ale výsledkovo.

Nemec najprv vyhral sobotné preteky v Pueble, ale pre technický, respektíve administratívny priestupok – nedeklarovanie pneumatík – bol diskvalifikovaný. Toto rozhodnutie vyvolalo obrovskú vlnu rozpakov. Vyvrcholenie sobotných pretekov sa nepáčilo nielen tímu Porsche, ale ani spoluzakladateľovi a predsedovi Formuly E Alejandrovi Agagovi. Porsche sa následne odvolalo proti diskvalifikácii, zatiaľ čakáme na konečné rozhodnutie.

Porsche sa odvolalo proti diskvalifikácii, Agag sa fanúšikom ospravedlnil

 

 

Wehrlein sa chcel v nedeľu „revanšovať“ a darilo sa mu to. V kvalifikácii skončil druhý a tú istú priečku si vybojoval aj v pretekoch, keď bojoval o víťazstvo s Edoardom Mortarom. Keď sme počas priameho prenosu krátko po finiši zbadali oznámenie o vyšetrovaní Wehrleina pre prekročenie maximálneho možného množstva využiteľnej energie, pretierali sme si oči. Bolo zrejmé, že nemeckému pilotovi hrozí prinajmenšom trest, prinajhoršom opäť diskvalifikácia.

Napokon z toho bola päťsekundová penalizácia, po ktorej klesol z druhého na štvrté miesto. Vďaka tomu sa na druhé miesto posunul nováčik Nick Cassidy. Pre jazdca Virginu to bolo prvé pódium vo Formule E. Tretí skončil Oliver Rowland z Nissanu.

Wehrleinov druhý trest v priebehu víkendu znamená, že prišiel o veľkú porciu bodov, po zisku ktorých mohol byť v priebežnom hodnotení veľmi vysoko, momentálne je „len“ dvanásty.

Mortara s druhým víťazstvom vo Formule E, Wehrlein s ďalším trestom! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *