Wehrlein neuvoľní sedačku Mahindry v Rijáde dobrovoľne

foto: © FIA Formula E

Minulý týždeň sme sa dozvedeli o prekvapujúcom jednorazovom návrate Felixa Rosenqvista do Formuly E. Švéd absolvuje otváracie preteky novej sezóny v Rijáde, ktoré sú na programe 15. decembra. Fanúšikovia to na sociálnych sieťach prijali s veľkou radosťou. Iné pocity ale zažíva Pascal Wehrlein, ktorý mu nedobrovoľne „požičia“ svoj monopost.

Nový ročník a v podstate kariéra vo Formule E sa pre Nemca začne až 12. januára v Marrákeši. Ako informuje Motorsport-Total, za absenciou Wehrleina je potrebné hľadať jeho stále platnú zmluvu s Mercedesom, ktorá vyprší až na konci kalendárneho roka. Pôvodne dostal Wehrlein ešte pred časom ponuku od tímu HWA, ktorú odmietol. Mercedes mu tak zrejme sťažuje odchod do elektrického kolotoča, kde sa dohodol s konkurenčnou Mahindrou.

Pre samotnú sériu je Rosenqvistov návrat pozitívny, avšak ide len o jediné podujatie novej sezóny. Wehrleinovu sezónu môže táto výmena negatívne ovplyvniť, pretože nepríde len o potenciálne body, ale aj o veľmi cenné prvé ostré kilometre novej éry s vozidlami Gen2.

Felix Rosenqvist sa (dočasne) vracia do tímu Mahindra Racing!