Wehrlein potvrdil okamžitý odchod z Mahindry, zamieri do Porsche?

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Pascal Wehrlein ešte včera hájil farby Mahindry vo virtuálnych pretekoch, dnes však oznámil nečakané a okamžité ukončenie spolupráce.

Nemec o tom informoval prostredníctvom príspevku na Instagrame. „Od dnešného dňa už nie som súčasťou Mahindry. Chcel som dokončiť sezónu, ale aktuálna situácia mi to neumožňuje. O mojej budúcnosti nemôžem nič prezradiť, ale budem vás informovať. Ďakujem vám za podporu a čoskoro sa vidíme na trati.“

Viaceré médiá, na čele s The-Race.com, naznačujú jeho ďalšie pôsobenie v Porsche, kde by mohol nahradiť nevýrazného Neela Janiho. Wehrlein mal mať podľa uvedeného zdroja dlhodobý kontakt s Porsche. Ku kontaktu malo dôjsť krátko po tom, ako nemecko-maurícijský pilot potvrdil, že v budúcej sezóne nechce byť súčasťou indickej stajne.

V prospech Porsche hovorí aj fakt, že Wehrlein by mal takto šancu súťažiť aj vo vytrvalostných pretekoch, o čo v minulosti prejavil veľký záujem. V tejto sezóne ho vo Formule E už zrejme neuvidíme, keďže Jani by mal aktuálny ročník dokončiť. Už teraz sme zvedaví, kto Wehrleina nahradí v zostávajúcich pretekoch sezóny.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *