Wehrlein: Rozhodovať bude efektívnosť, nie kvalifikácia

Pascal Wehrlein
foto: Mahindra Racing / Spacesuit Media

Pascal Wehrlein si myslí, že v novej sezóne už kvalifikácia nebude zohrávať až takú dôležitú úlohu ako doteraz. Podľa jazdca Mahindry bude rozhodujúcim faktorom efektivita. Nemec to povedal pre e-racing365.

Wehrlein absolvoval vlani nováčikovský ročník, počas ktorého dosiahol dve pole positions a druhé miesto v Santiagu. V čilskej metropole mu premiérové víťazstvo v kategórii vyfúkol Lucas di Grassi na Audi, ktorý sa pred pilota Mahindry dostal až v posledných metroch. Nový ročník so sebou prináša viacero zmien. Medzi nimi je aj hromadné odobratie rovnakého množstva energie, ak sa jazdí za bezpečnostným vozidlom, alebo ak je v platnosti fáza FCY.

Formula E plánuje ďalšie zmeny pravidiel

„V tejto sezóne sa bude viac regenerovať, čo bude podľa mňa dobré pre prirodzene efektívne autá a taktiež pre šetrných pilotov. Mám trochu zmiešané pocity, pretože kvalifikácia bude o čosi menej dôležitá. Kľúčový bude efektívny balík. Veľa času trávime tým, že pracujeme na čo najefektívnejšej pohonnej jednotke. Niektorí jazdci a niektoré stajne budú ťažiť z práce na celkovej efektivite,“ povedal bývalý jazdec F1.

Mahindra sa počas predsezónnych testov vo Valencii nestratila. „So zmenami pravidiel sme to zvládli naozaj veľmi dobre. Počas simulovaných pretekov nám odobrali energiu, podľa pravidla o jazde za bezpečnostným vozidlom. Veľa sme sa vďaka tomu naučili. Neboli sme najrýchlejší, ale neboli sme ďaleko. Myslím si, že sme v hre. S extra výkonom bude predbiehanie o čosi jednoduchšie, ale z hľadiska spotreby počas útočného módu to nebude jednoduché. Dôležitý bude kompromis,“ dodal Wehrlein.