Wehrlein ubránil druhú pozíciu, Mahindra v tesnom závese za Mercedesom

Pascal Wehrlein, Neel Jani a Oliver Rowland
Zdroj: Formula E

Včerajšie šieste preteky virtuálnej série Race at Home Challenge priniesli Mahindre ďalšie pódium. Pascal Wehrlein predviedol skvelú jazdu, ktorá ho v New Yorku vyniesla na druhé miesto.

Mahindra vstupovala do víkendu ako vedúci tím poradia, Wehrlein viedol klasifikáciu jazdcov. Nemec sa včera kvalifikoval na druhé štartové miesto, ale po dodatočnom treste za minulotýždňový incident s Maximilianom Güntherom klesol na siedme miesto. Po prvej zákrute poskočil o dve miesta a v štvrtom kole získal ďalšiu pozíciu. Štyri kolá pred koncom sa dostal v tvrdom súboji pred Neela Janiho i Olivera Rowlanda. Posledné kolá boli nesmierne dramatické, ale Wehrlein si svoju pozíciu udržal.

„Je to dobrý výsledok,“ zhodnotil Wehrlein. „Po treste som štartoval siedmy, dokázal som skončiť druhý. Bolo tam niekoľko dobrých súbojov. Aj keď som mal auto poškodené už po prvej zákrute, keďže tam bola poriadna mela a mnoho áut sa cez nás pokúšalo dostať v tom istom čase, tempo vozidla bolo stále dobré. Na konci som len bránil svoju pozíciu a snažil som sa o dobré výjazdy zo zákrut, aby som Olivera a Janiho udržal za sebou. Druhé miesto nie je zlé.“

Jérôme d´Ambrosio mal ťažký deň, pretože na štarte obsadil až osemnásty post. V prvej zákrute získal štyri pozície, ale potom o niekoľko z nich prišiel a uzavrel druhú desiatku poradia. V tímovom hodnotení je Mahindra na druhom mieste, ale na prvý Mercedes stráca len päť bodov.

Vandoorne sa dočkal virtuálneho triumfu a pred finále je na čele šampionátu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *