Wehrlein verí, že v Porsche nájde tak dlho hľadanú stabilitu

Pascal Wehrlein
foto: Porsche AG

Pascal Wehrlein čaká na stabilitu a úspech, po ktorých tak veľmi túži. Nemecký pilot verí, že sa dočká v Porsche.

Posledné roky neboli pre Wehrleina príliš pozitívne. Po sklamaní v F1 sa potácal aj v rámci Formuly E, kde mu nemecký konštruktér robil nemalé problémy so štartom. Po roku strávenom v Mahindre vstupoval do druhej sezóny opäť s indickým tímom, avšak po prvej polovici sezóny prišiel nečakaný koniec spolupráce. Začalo sa pošuškávať o jeho odchode do Porsche, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Prelietavé obdobie talentovaného pilota tak pokračuje a po tom, čo vynechal druhú polovicu vlaňajšej sezóny, sa chce v Porsche nadýchnuť k lepším výsledkom. „Určite tu chcem stráviť dlhší čas a zažiť dobrú budúcnosť. To je môj jednoznačný cieľ. Pre obe strany je lepšie, ak držíte vyrovnanosť a spoločne sa zlepšujete,“ povedal Wehrlein pre The Race.

Wehrlein prezradil, čo mu vadí na F1, vo Formule E chce bojovať o titul

„V DTM mi s Mercedesom trvalo tri roky, kým som získal titul. Tento tím vie, čo chcem ako pilot, takže na to budú myslieť pri tvorbe ďalších áut. Z mojej strany platí to isté. Viem, čo auto robí a tento vzťah sa neustále zlepšuje a zlepšuje. Preto je dôležitá stabilita,“ priznáva Nemec.

Porsche túži v novej sezóne po prvom víťazstve vo Formule E. Je na mieste dodať, že po tom, čo sa vlaňajšiemu nováčikovi podarilo dostať sa na pódiá, to nie je vôbec nesplniteľná méta. Kolegom Wehrleina bude veľmi skúsený a ostrieľaný André Lotterer.

Porsche je po testoch spokojné a v novej sezóne chce vyhrať preteky

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *