Wolff: Lewis zvažuje budúci príchod do Formuly E

Toto Wolff
foto: Daimler AG

Brit Lewis Hamilton je jedným z najlepších pilotov histórie F1 a momentálne je pevnou súčasťou dominantného tímu Mercedes. To by sa však mohlo v budúcnosti podľa šéfa tímu Tota Wolffa zmeniť. Mercedes len nedávno predstavil tím, vozidlo a pilotov, s ktorými v novembri vstúpi do svojej prvej sezóny vo Formule E.

Továrenským tím odštartuje svoju púť v elektrickom šampionáte s dvojicou Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries. Wolff pre televíziu SNTV povedal, že v budúcnosti by mohol byť jedným z pretekárov stajne aj Hamilton. „Lewis pozorne sleduje motoršport a naposledy sme sa zhovárali o Formule E. Keď sme v Šanghaji nevedeli spať, išlo to v televízii a pozerali sme to spolu. Vymenili sme si niekoľko ideí.“

O Britových schopnostiach niet pochýb, avšak je otázne, ako by sa mu darilo vo Formule E. Pretože vozidlá druhej generácie sú o niečom úplne inom ako monoposty F1. „Lewis je všestranný jazdec, ktorý sa tomuto športu skutočne venuje. Ak bude popularita Formuly E stúpať, tak je tejto myšlienke naozaj otvorený. Ale zatiaľ sa sústredí na Formulu 1,“ povedal Rakúšan.

View this post on Instagram

A week ago today! Epic. #british GP

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on