Wolff: Mercedes môže posunúť Vandoorna a de Vriesa do F1

Nyck de Vries a Stoffel Vandoorne
foto: Daimler AG

Toto Wolff si myslí, že jazdci stajne Mercedes-Benz EQ, Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries, sa môžu v budúcnosti ukázať v F1. V prípade Vandoorna by šlo o návrat, pre de Vriesa by to bola premiéra. Informuje o tom Motorsport.com.

Holandsko-belgická dvojica sa postará o premiérový štart Mercedesu vo Formule E, pričom nemecký konštruktér bude takisto dodávateľom pohonných jednotiek pre tím Venturi Racing. Wolff si myslí, že obaja jazdci disponujú veľkou kvalitou. „Verím, že ak by sa naskytla správna chvíľa a bola by príležitosť, tak by si miesto v aute F1 zaslúžili. Myslím si, že by sa im darilo veľmi dobre. Formula E je však veľmi vzrušujúca a fungujúca platforma. Som obzvlášť motivovaný a chcem, aby sa im v nej darilo.“

„Podľa mňa si obaja zaslúžia miesto v monoposte F1 a takisto v aute Formuly E. Obaja budú spojení s rodinou Mercedesu a obaja budú mať úlohy v rámci tímu F1. Či už ako simulátoroví jazdci alebo pri iných úlohách. A vzhľadom na ich možnú budúcnosť v F1 môžem povedať len – nikdy nehovor nikdy,“ dodal Wolff.

Toto Wolff
foto: Daimler AG
Zopakuje sa situácia s Albonom?

Fanúšikovia Formuly E si zrejme spomínajú na minuloročné problémy Nissanu, ktorý pôvodne angažoval Alexandra Albona. Ten ale dostal na poslednú chvíľu ponuku od tímu Toro Rosso, ktorú prijal. Nissan sa ocitol v náročnej pozícii a počas prvého dňa kolektívnych predsezónnych testov krúžil na okruhu iba Sébastien Buemi. Napokon narýchlo podpísal kontrakt s Oliver Rowlandom.

Podľa de Vriesa takýto scenár nehrozí. „To si nemyslím. Som veľmi vďačný za príležitosť, ktorú mi dal Mercedes a keď sa naskytla, tak som o nej príliš neuvažoval. Je to skvelá možnosť a v tejto fáze kariéry aj správny smer. Samozrejme, že sa nemôžem pozerať veľmi dopredu, pretože svet sa mení veľmi rýchlo a nevieme, ako to všetko bude vyzerať. Ale v tejto chvíli sa teším z tejto šance a neviem sa dočkať výziev.“