Wolff: Neveril som, že to Formula E zvládne

Toto Wolff
foto: © FIA Formula E

Mercedes, ktorý bude v blížiacej sa sezóne jedným z dvoch nováčikovských tímov, len nedávno predstavil svoje vozidlo a dvojicu pilotov. Športový riaditeľ Toto Wolff v rozhovore pre Autosport priznal, že Formule E na začiatku príliš neveril a jej aktuálny rast ho zaskočil.

„Keď Alejandro Agag a Jean Todt predstavili tento šampionát, nedával som mu veľké šance,“ povedal Wolff. „Napriek tomu sa však táto séria rýchlo rozrástla. Je to o elektrických vozidlách, o technológii, ktorá je ešte v plienkach. Preto je to pre Mercedes zaujímavé. Preteky v centrách miest sú atraktívne a nie sú určené iba pre tých najvernejších motoršportových fanúšikov, ale pre celé masy. Musíme to brať vážne.“

Mercedes nadviaže v sezóne 2019/2020 na vlaňajšie pôsobenie svojho predskokana, ktorým bol tím HWA. Za volantom vozidla EQ Silver Arrow 01 uvidíme minuloročného jazdca HWA a bývalého pilota F1 Stoffela Vandoorna. Jeho kolegom bude nováčik Nyck de Vries. Stajňa tak angažovala belgicko-holandskú dvojicu pretekárov.